Iran

خاتمی: ما نمی‌گوییم مردم را به زور به بهشت ببرید

حوزه نیوز: حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی، شنبه شب در سلسله برنامه‌های تبلیغی مذهبی حرم مطهر امام رضا(ع) ویژه دهه اول محرم عنوان کرد: چه کسی باور می‌کند که دغدغه آمریکا و اتحادیه اروپا که خودشان زرادخانه‌های سلاح‌های اتمی دارند، دست یابی ابران به بمب اتم است؟

آن‌ها این دغدغه را ندارند و می‌دانند که ما در پی بمب اتم نیستیم و این امر نه به دلیل ترس از آن‌ها که به دلیل تبعیت از دین اسلام است که سلاح کشتار جمعی را منع کرده.

خاتمی با تأکید بر این‌که ترس در قاموس ما نیست، ابراز کرد: دشمن از موشک‌های دوربرد ما می‌ترسد و ما بر برد موشکی‌مان تا جایی که صلاح بدانیم می‌افزاییم و ترسی از آن‌ها نداریم.

امام جمعه موقت تهران به اتهام حمایت از تروریسم که دشمن علیه ایران مطرح می‌کند اشاره و اظهار کرد: آن‌ها نگران و ترور و قربانیان ترور نیستند آن‌هم در حالیکه خودشان و هم‌پیمانانشان به کشورهایی چون سوریه تروریسم ارسال می‌کنند.

آن‌ها نگران حقوق بشر هم نیستند به خصوص دولت آمریکا که اگر وضعیت حقوق بشر در دنیا به صورت عادلانه مورد ارزیابی قرار گیرد، این کشور در رأس نقض حقوق بشر قرار خواهد گرفت.

علت اصلی ترس دشمن از نظام اسلامی ایران

وی تأکید کرد: آنچه برای دشمنان ترس و واهمه ایجاد کرده این است که در این نقطه از دنیا اسلام ناب محمدی که منافع نامشروعشان را به خطر انداخته حاکم شده، اسلامی که به همت امام راحل(ره) و با شعار «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» در این کشور ماندگار شده است.

این‌ها با اسلام آمریکایی و بدون خطر عربستان و کشورهای مرتجع که مشکلی ندارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه به بیان نکاتی برای مردم و مسئولان در جهت برافراشته ماندن پرچم دین و عاشورا پرداخت و تصریح کرد: اکنون که چنین اسلامی به صحنه آمده، همه باید در جهت حفظ آن و حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش و به وظایفمان عمل کنیم.

خاتمی با بیان این‌که در این راستا نخستین گامی که مسئولین باید بردارند این است که شیرینی حکومت دینی را به مردم بچشانند، گفت:

امروز ما برخلاف دوران قبل از انقلاب که تحت الحمایه روس، انگلیس و آمریکا بودیم، مستقل‌ترین کشور جهان هستیم؛ حتی در ایالات متحده نیز این سرمایه‌داران صهیونیسم هستند که حرف اول را می‌زنند.

امام جمعه موقت تهران با تأکید بر این‌که قبل از انقلاب آزادی حیوانی وجود داشت اما از آزادی انسانی خبر نبود، اظهار کرد:

ساواک جهنمی از خفقان در جامعه ایجاد کرده بود که حتی پدر و پسر از یکدیگر می‌ترسیدند؛ اما امروز ما شاهد آزدی انسانی و آزادی بیان معقول در کشور هستیم، امروز روزنامه‌ها و شبکه‌های فضای مجازی در رابطه با مسئولان، از صدر تا ذیل آن‌ها هرچه می‌خواهند می‌نویسند.

وی با اشاره به این‌که آزادی براندازی نه تنها در ایران بلکه در دموکرات‌ترین کشورهای دنیا هم وجود ندارد، ابراز کرد: عده‌ای هرچی می‌خواهند می‌گویند و می‌نویسند سپس از داخل ایران با شبکه‌های صهیونیستی و آمریکایی مصاحبه و عنوان می‌کنند که در ایران آزادی نیست.

انتظار مدیریت جهادی و شبانه روزی از مسئولین

آیت الله خاتمی با بیان این‌که آرزوی دین، روحانیت، مراجع تقلید و رهبر معظم انقلاب زندگی آبرومندانه برای مردم است، عنوان کرد: بی‌انصافیست اگر بگوییم در این کشور کار و تلاشی صورت نگرفته با این وجود از مسئولین انتظار مدیریت جهادی و کار شبانه روزی می‌رود.

وی با اشاره به این نکته که کشور ظرفیت حل مشکلاتش را دارد، تصریح کرد: مسئولین باید نسبت به تبعیض و فساد حساس باشند و با تمام وجود فعالیت و بار مشکلات را کم کنند.

مردم حاضرند سختی‌ها و مشکلات را بدون اعتراض تحمل کنند اما حق دارند نسبت به اختلاس‌ها و حقوق‌های نجومی اعتراض منطقی و نه اعتراض خیابانی که سوژه به دست دشمن و ضد انقلاب می‌دهد و ضد منافع مردم است، داشته باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری انتظار قرآنی دیگری که از مسئولین نظام می‌رود این است که جاده و مسیر دین را برای مردم هموار کنند. البته ما نمی‌گوییم مردم را به زور به بهشت ببرید.

در این میان کسی که در این کشور زندگی می‌کند و نیاز جوانان را درک کرده با شادی، هنر، سینما و غیره مخالف نیست با این وجود نباید در این میان خطوط قرمز دین و خدا را رد و یا هزینه بیت المال را صرف گناه کرد.

خاتمی تقویت و اطاعت عملی از ولایت فقیه، وحدت و انسجام و ایستادگی در برابر فرهنگ سکولار را از دیگر راه‌های در اهتزار نگه داشتن پرچم حکومت اسلامی معرفی کرد.

Football news:

Zinedine Zidane: People always talk about Real Madrid, because This is the most important club in history
Lukas Podolski: Sane hasn't reached the top level yet. He needs to play for the national team, win the Euro or the world Cup
Police arrested a 12-year-old boy in the case of threats against Zaa
These people are sick. They need help. The fear and loathing of the North London Derby
Farfan's goal could not be counted: before that, the referee called from the goal, and CHorluka just took the ball and ran forward with it
Son has scored 10+ goals for Tottenham in the Premier League four seasons in a row
Milan are Interested in the striker of Lille Osimana