Iran

الفت‌پور: مجلس یازدهم نمونه یک مجلس گام دومی است

باشگاه خبرنگاران جوان: محمدعلی الفت‌پور تحلیلگر مسائل سیاسی، در ارزیابی چهره مجلس یازدهم گفت: حقیقت این است که وِفاق و همدلی خوبی در این مجلس وجود دارد که در ماجرای رئیس مجلس هم این موضوع را شاهد بودیم، هر چند که گزینه‌های دیگری هم وجود داشت، اما این گزینه‌ها به نفع ائتلاف و وحدتی که کمک کننده مجلس یازدهم است کنار کشیدند تا آن وفاق و همدلی ایجاد شود.

او ادامه داد: معتقدم که این وِفاق و همدلی حتما کمک می‌کند تا یک مجلس منسجم برای کمک به حل مشکلات اقشار مختلف مردم شکل بگیرد؛ در حالی که این اتفاق در مجالس قبل نیفتاده بود و به نظرم می‌تواند در این مجلس بیشتر ظهور و بروز داشته باشد؛ همچنین برای اولین بار میانگین سنی نمایندگانی که وارد مجلس شدند پایین است و واقعا یک مجلس گام دومی است و بخش قابل توجهی از نمایندگان جوان و با انگیزه در مجلس یازدهم حضور دارند که بیشتر انگیزه دارند تا مشکلات مردم را حل کنند.

تحلیلگر مسائل سیاسی افزود: آنچه که الان مهم است این است که شور و انگیزه‌ در این دو سه ماهی که از انتخابات می‌گذرد وجود داشته و دارد و این کاندیدا‌هایی که تبدیل به نماینده‌های مردم شدند در همین دو الی سه ماه تصمیماتی گرفتند و موضع گیری‌هایی داشتند که نشان از این داشت که اقداماتشان بیش از آنکه سیاسی باشد مبتنی بر حل مسائل و مشکلات مردم است و این همان موضوعی است که ما در کشور به آن احتیاج داریم.

فعال سیاسی گفت: همچنین بعد از دوره ۴ ساله قبل که متاسفانه وقت مجلس صرفا به درگیری‌های باندی و حزبی تلف و باعث شد بخش مهمی از مطالبات مردم روی زمین بماند؛ این مجلس حتما می‌تواند عملکرد بهتری داشته باشد، زیرا هم جوان است و هم ایده و برنامه دارد.

الفت‌پور بیان کرد: این نماینده‌های جوانی که وارد مجلس شدند هر کدام دارای کوله باری از برنامه‌ها و ایده‌ها هستند و شبکه‌ای از نخبگان کشور این‌ها را پشتیبانی می‌کنند؛ به نظرم چهره این مجلس امیدوارکننده است و ما در روز‌های آتی با توجه به پخش بسیاری از برنامه‌ها و طرح‌هایی که دوستان نماینده داشتند حتما شاهد این خواهیم بود که بخش قابل توجهی از مطالبات مردم پاسخ داده خواهد شد.

او ادامه داد: علیرغم مجلس قبل که بیشتر برنامه و هدفش این بود که در برابر نهاد‌های قانونی کشور موضع گیری سیاسی کند، این مجلس هم خودش بیشتر متمایل است که به مسائل اصلی کشور بپردازد؛ بنابراین معتقدم که این مجلس خانه تمام مردم است نه فقط قشر خاصی که به این نمایندگان را‌ی دادند؛ این مجلس باید همه مردم را نمایندگی کند و به مطالبه همه مردم توجه کند و امیدوارم نماینده‌ها با سن جوانی که دارند بتوانند مشکلات را حل کنند و امیدواری‌های بسیاری در این زمینه وجود دارد.

Football news:

The transfer window in France will open on June 8
Flamengo extended the contract with head coach Jesus for 1 year
Bashkirov about life without a driver's license: he Loved Cycling. I will buy a highway and go on vacation to St. Petersburg, it is 1500 km
Angel Di Maria: I'm Glad I didn't move to Barca in 2017. I am happy at PSG
The wife of a Serbian from galaxy called for shooting rioters
Modric on how Mourinho criticised Ronaldo: Cristiano almost cried at half-time
Giorgio Chiellini: I came close to leaving Juve twice: to Real Madrid in 2010 and to Manchester City in 2011