Iran

معاون بهزیستی اصفهان: کمک دولت برای مسکن معلولان ۲ برابر افزایش یافت

علی اصغر شاه‌زیدی روز شنبه به مناسبت هفته بهزیستی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: کمک هزینه احداث مسکن روستایی خانوارهای دارای بیش از ۲ عضو معلول از ۱۸۰ میلیون ریال به ۳۶۰ میلیون ریال افزایش و این تسهیلات برای خانه‌های شهری از ۳۰۰ میلیون ریال به ۶۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است.

وی اظهارداشت: تسهیلات بانکی برای مقاوم سازی و بهسازی مسکن روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر تا ۵۰۰ میلیون ریال افزایش یافت که تحت نظر بنیاد مسکن این وام ارایه می شود.

معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی اصفهان با بیان اینکه ۷۵ واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی در حال احداث است، گفت: ۵۵ باب از این منازل در هفته جاری تحویل مددجویان خواهد شد.

وی اضافه‌ کرد: علاوه بر کمک‌های دولتی خیرین هفت میلیارد ریال کمک کردند و ارایه خدمات این واحدها نیز انشعاب برق، آب و گاز رایگان است.

وی شمار مددجویان بدون مسکن بهزیستی اصفهان را پنج هزار خانوار اعلام و بیان ‌کرد: ۷۵ درصد این افراد مستاجر و بقیه در منازل پدری خود سکونت دارند.

شاه زیدی ادامه داد: دولت در شرایط کرونا ۱۷۰ میلیارد ریال برای کمک هزینه اجاره مددجویان بهزیستی به استان اختصاص داد که با توجه به محل سکونت از خانوارهای مستاجر حمایت می‌شود.

وی از پرداخت ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات برای ودیعه مسکن مددجویان خبر داد و گفت: میزان پرداخت تسهیلات در مرکز استان و دیگر شهرها متفاوت است.

وی اضافه‌کرد: در خصوص بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر تسهیلاتی وجود ندارد که این حمایت دولت برای رفع مشکل مسکن فرسوده این شهر و مددجویان لازم است.

معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی اصفهان با اشاره به احداث سه هزار مسکن محرومین در استان یادآورشد: اولویت با مددجویان نهادهای حمایتی است که ۵۰۰ میلیون ریال وام، ۳۰۰ میلیون ریال کمک سازمان برنامه و بودجه و ۱۰۰ میلیون ریال از طرف بهزیستی به مددجویان اختصاص می یابد.

وی به اشتغال مددجویان زیرپوشش بهزیستی اشاره کرد و افزود: خودکفایی مددجویان درحوزه‌های مختلف مهارتی و اقتصادی مورد توجه است و با اختصاص وام و تسهیلات اشتغال‌زایی به دنبال کاهش جمعیت زیر پوشش و خودکفایی این قشر هستیم.

معاون اداره کل بهزیستی اصفهان به راه اندازی صندوق حمایت از معلولان با ظرفیت ۲۰۰ میلیارد ریال در سازمان بهزیستی در راستای ایجاد، تثبیت و راه اندازی شغل مددجویان اشاره‌کرد و یادآور شد: تسهیلات بانکی علاوه بر این صندوق تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال برلی هر نفر معلول پیش‌بینی شده که کارفرمایان می‌توانند با بکارگیری حداکثر پنج مددجو تا سقف ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات بگیرند.

وی در خصوص تعطیلی مهدهای کودک، مراکز روزانه و سایر واحدهای زیر نظر بهزیستی در دوران کرونا  خاطرنشان‌کرد: مراکزی که نیروهای خود را بیمه و تعدیل نیرو نداشته اند از تسهیلات بانکی ۱۳۰ میلیون ریالی با بازپرداخت ۲ ساله بهره‌مند می‌شوند.

بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار معلول زیرپوشش سازمان بهزیستی قرار دارند که این آمار واقعی جمعیت معلولان کشور نیست. ۱۲۳ هزار معلول زیر پوشش اداره کل بهزیستی اصفهان هستند.

Football news:

Champions League format for Atletico: Simeone's team is still an underdog, but now they have the best chance
Atletico claims the goalkeeper of the national team of Serbia and Eibar Dmitrovic, compensation – 20 million euros
The FA Cup will be held without replays in the 2020/21 season, and there will be one match in the 1/2 final of the League Cup
Ronaldo's entourage denied the option of moving to Barcelona. Cristiano is happy at Juventus
Matuidi moved to Inter Miami Beckham
Morata is one of Juve's candidates for the forward position
Karl-Heinz Rummenigge: Messi can only be stopped if you deprive him of the pleasure of the game