Iran

معاون وزیر بهداشت: تست کرونا افزایش می‌یابد/ درصددیم ‌فوتی‌های کرونا را ‌تک‌رقمی کنیم

به گزارش خبرنگار تسنیم از زنجان، ایرج حریرچی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، از خدمات شبانه روزی کادر درمان در 9 ماه شیوع کرونا در استان تقدیر کرد و اظهار داشت: باید رعایت بهداشت فردی و اجتماعی توسط مردم افزایش یابد. 

وی با بیان اینکه کرونا و تحریم‌های اقتصادی معیشت مردم را دچار مشکل کرده است، گفت: 20 درصد مبتلایان به کرونا در سطح کشور در بیرون از منزل مشغول به کار شده‌اند.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به طرح شهید سلیمانی در استان زنجان برای مقابله با کرونا، تصربح کرد: ویژگی بزرگ اسم طرح، نام‌گذاری آن با نام شهید سلیمانی است. 

وی افزود: باید مردم از دورهمی و عروسی‌ها خودداری کنند تا هر چه زودتر این بیماری ریشه کن شود. در این راستا در روزهای آینده تعداد تست‌ها بیشتر خواهد شد، در نتیجه با افزایش تعداد تست، تعداد موارد شناسایی هم بالا خواهد رفت. 

حریرچی با بیان اینکه درصدد آن هستیم که فوتی‌های کرونا دو رقمی و تک رقمی شوند، افزود: تحقق این مهم نیازمند همکاری مردم است. 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تاکنون خیران زنجانی 33 میلیارد تومان در راستای مقابله با کرونا کمک کردند ولی بیماران کرونایی نیازمند حمایت بیشتری هستند. به ازای یک فوتی در کشور 200 تا یک هزار نفر با میانگین حدود 60 درصد به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند. 

این مسئول در پایان گفت: در استان زنجان باید به ازای هر یک فوتی حدود 200 تا یک هزار کرونایی مورد آزمایش قرار گرفته و افراد مبتلا شناسایی شود.

انتهای پیام/ش

Football news:

Brandt was not close to joining Arsenal. Borussia will not let him go in the winter
Pogba to discuss contract extension with Manchester United: I'm going to talk to the club. I want to win
Manchester United defender Tuanzebe was subjected to racist abuse after the defeat to Sheffield United
Barca's acting president refuses to buy the player
Atletico defender Perez could move to Cadiz. He's on loan in Granada
Rio Ferdinand: Manchester United were gloomy and at times lifeless against Sheffield Wednesday. Instability is not something that wins the Premier League
The rotor is signed goalkeeper Khabarovsk SKA Obukhov. He has 7 games to zero in the season of the FNL