logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Iran

محمدامین شهید راه علم و دانش است

اجتماع جنبش استادی دانشگاهیان پایتخت در پاسداشت مدافعان وطن و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همچنین جان باختگان هواپیمای اکراینی امروز سه شنبه در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراینی با ۱۷۶ مسافر و ۹ خدمه پروازی صبح چهارشنبه ۱۸ دی ماه تهران را به مقصد کی‌یف پایتخت اوکراین ترک می‌کرد اما حوالی شهر جدید پرند در استان تهران سقوط کرد و همه مسافران آن جان باختند.

در این هواپیما بیش از ۵۰ دانش آموخته دانشگاه‌های ایران حضور داشتند.

مادر محمد امین جبلی در این مراسم در سخنانی که پدر آن شهید هم  وی را همراهی می کرد، افزود: فرزندم با شهادتش جهانی شد. زیرا او دوست داشت به عنوان پزشک بدون مرز به همه مردم دنیا خدمت کند و حالا همه دنیا از خدمت او آگاهند.

وی گفت: محمد امین معتقد بود همه مردم جهان اگر اخلاقیات را در خود تقویت کنند، می‌توانند جهان بهتری برای زندگی بسازند و فرزندم دوست داشت از خلاقیت و ابتکار خود برای ساخت این جهان هزینه کند. او به گونه‌ای رفتار کرد که استادش در دانشگاه تورنتو کانادا در مراسم گرامیداشت وی به اخلاقیات فرزندم اشاره کرد و گفت که اسلام با رفتار محمد امین به ما شناسانده شد.

مادر این دانشجوی ایرانی شهید ادامه داد: این پیام استاد فرزندم از ۱۰۰ جایزه نوبل برای من و پدرش ارزشمندتر است. محمد امین معتقد بود هر فردی اگر از خودش شروع کند و خودش را بسازد، جهانی بهتری ساخته خواهد شد.

پس از پایان مراسم دهها تن از دانشجویان دانشگاه تهران به اقدامات ساختارشکنانه و سوءاستفاده برخی افراد در جریان جان‌باختن تعدادی از هموطنان در حادثه هواپیمایی اکراینی اعتراض کردند.

این دانشجویان با سردادن شعارها و حمل دست نوشت‌هایی ، رفتار های ساختار شکنانه برخی افراد در خصوص سانحه هواپیمای اکراینی را محکوم کردند.

"اگر حاج قاسم نبود داعش الان خونت بود"، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، "پناه ایران زمین، سپاه مستضعفین"، "دانشجو بیدار است، از تفرقه بیزار است"، "درد سقوط سنگینه فتنه گری ننگینه"، "دانشجوی عزادار، دشمن هرچی کفتار"  از مهمترین این شعارها و دست نوشته‌ها بود.

برخی از تجمع‌کنندگان نیز با به آتش کشیدن تصویر سفیر و پرچم انگلیس و آمریکا اعتراض خود را به سیاست‌های خصمانه این کشورها نشان دادند.

در این حالی است که بعضی از دانشجویان نیز با سردادن شعارهای ساختارشکنانه تلاش کردند فضای دانشگاه را ملتهب کنند.

در ادامه دانشجویان با شعارهای خود به سمت سر در دانشگاه تهران حرکت کردند و نماز مغرب و عشاء را مقابل سر در دانشگاه اقامه کردند.

سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در این مراسم در خصوص سپهبد شهید سردار سلیمانی و حوادث اخیر خیابانی سخن گفت.

Themes
ICO