Iran

امکان ثبت گزارش آنلاین سرقت خودرو به زودی

سرهنگ لطفی خبر داد؛

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: به زودی امکان ثبت گزارش آنلاین سرقت خودرو فراهم خواهد شد.

صراط:

سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، با بیان اینکه هوشمندسازی یکی از محور‌های اصلی فعالیت ناجا و از اهداف و اولویت‌های جدی این نیرو است، گفت: در همین راستا از چندسال اخیر تمامی یگان‌ها و بخش‌ها در نیروی انتظامی اقدامات خود برای هوشمندسازی را در دستور کار قرار داده‌اند.

به گزارش تابناک وی ادامه داد: پلیس آگاهی نیز اقدامات زیادی را در این باره در دستور کار قرار داده که یکسری از آن‌ها اجرایی شده و یکسری دیگر نیز در حال تکمیل است، به عنوان مثال سامانه "نما" در پلیس آگاهی به منظور کاهش مراجعات حضوری و ارتقای سرعت و دقت در کشف و شناسایی اموال مسروقه ایجاد شده و به بهره‌برداری رسیده و بر اساس آن شهروندان می‌توانند بدون مراجعه به انبار‌های پلیس آگاهی، اقلام مسروقه خود را در این سامانه مشاهده کرده و برای تحویل گرفتن آن اقدام کنند.

وی افزود: اقدام دیگری که مراحل نهایی خود را طی کرده و به زودی اجرایی خواهد شد، امکان ثبت آنلاین گزارش سرقت خودرو است. برای این موضوع قسمتی در نرم افزار موبایلی "پلیس من" ایجاد شده که کاربران با نصب آن می‌توانند در صورتی که خودرویشان به سرقت رفت، در لحظه و قبل از مراجعه به دستگاه قضایی و ... آن را ثبت کنند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه در سرقت‌هایی نظیر سرقت خودرو، سرعت اعلام مفقودی بسیار مهم و حائز اهمیت است، گفت: شهروندان می‌توانند با استفاده از این سامانه در لحظه و بدون نیاز به مراجعه به دادسرا سرقت خودرویشان را ثبت کرده و در مدت تعیین شده برای طی مراحل شکایت به دادسرا مراجعه کنند.

سرهنگ لطفی با بیان اینکه گزارش ثبت شده از سوی شهروندان به شکل آنلاین به تمام گشتی‌های پلیس آگاهی مخابره خواهد شد، گفت: در این شرایط امکان و قدرت کشف خودروی سرقتی افزایش پیدا خواهد کرد، البته در حال حاضر نیز بیش از ۸۵ درصد از خودرو‌های مسروقه در تهران کشف شده است و ما امیدواریم که با آغاز به کار این سامانه درصد کشفیات پلیس افزایش پیدا کند.

وی در مورد راستی آزمایی گزارش ثبت شده در این نرم افزار نیز گفت: شرط ثبت گزارش در این سامانه این است که گزارش با همان شماره موبایلی ثبت شود که به نام صاحب پلاک خودروی مسروقه ثبت شده است.

به گفته رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، این سامانه به زودی آغاز به کار خواهد کرد و شهروندان می‌توانند در بستر تلفن همراه خود از آن استفاده کنند.

خبر اقتصادی خبر


مخاطبین محترم؛

۱) صراط، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

Football news:

Bale has 200 career goals. He hasn't scored in European competition for 2 years
Fati became socio of Barca, but will not be able to vote in the next election
Jose Mourinho: some Tottenham players coming to visit LASK, Ludogorets, think they don't belong there
Pioli on 4:2 with Celtic: Milan did not lose their head at 0:2 and continued to play as a team
Messi will be at PSG next year. RMC Sport journalist on Barca forward
Suarez passed a negative test for coronavirus and will return to the General group of Atletico tomorrow
Chelsea are ready to sell Ruediger and Tomori in the winter. The German was Interested in Barcelona