Iran

پیشنهاد تشکیل کانون خبرنگاران آبادان و خرمشهر

به گزارش ایرنا اسعمیل زمانی روز چهارشنبه در آیین گرامیداشت روز خبرنگار در منطقه آزاد اروند بیان کرد:منطقه آزاد اروند برای راه‌اندازی کانون و خانه خبرنگاران و هنرمندان، محلی برای پیگیری مسایل و مشکلات در نظر خواهد گرفت.

وی برطرف کردن مشکل معیشت و مسکن خبرنگاران را از دغدغه‌های سازمان منطقه آزاد اروند دانست و افزود:پس از تشکیل کانون و یا تشکل قانونی برای خبرنگاران در منطقه، در نظر است زمین و وام مسکن مناسب در اختیار خبرنگاران قرار گیرد.

زمانی گفت: سازمان منطقه آزاد اروند آمادگی دارد در خصوص بیمه تکمیلی و تامین اجتماعی خبرنگاران فاقد بیمه همکاری لازم را انجام دهد.

وی ادامه داد: سازمان منطقه آزاد اروند برای رفاه حال دستگاه‌های اجرایی و مردم این منطقه وظیفه دارد عدالت اجتماعی را برقرار کند.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند نیز در این آیین با تقدیر از خبرنگاران آبادان و خرمشهر بیان کرد: خبرنگاران آبادان و خرمشهر در اوج وضعیت قرمز کرونا همکاری خود را از ما دریغ نکردند و نسبت به انتشار اخبار مثبت منطقه اقدام کردند.

سیدعلی موسوی افزود:در سال جهش تولید پوشش خبری خوبی برای راه اندازی واحدهای صنعتی آبادان و خرمشهر توسط رسانه‌های منطقه انجام شد و امیدواریم در ادامه مسیر نیز خبرنگاران در کنار منطقه آزاد اروند باشند.

معاون عمرانی و امور زیربنایی منطقه آزاد اروند نیز در این آیین با بیان اینکه حرفه خبرنگاری حرفه خطیری است، گفت: رسانه به عنوان رکن چهارم دمکراسی نقش اساسی در راستای پیشرفت در جامعه برعهده دارد.

موعود شمخانی افزود: یک خبرنگار آگاه و شجاع ضمن تنویر افکار عمومی می‌تواند یک رویداد و شرایط یک منطقه و شهر را برای مردم و مسوولان تبیین کند.

وی ادامه داد: جامعه به خبرنگاری نیاز دارد که بتواند واقعیت‌ها را با بی‌پروایی به دور از تنش‌ اجتماعی و سیاسی به سمع و نظر مردم برساند و مشکلات جامعه را نیز به مسوولان منتقل کند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد اروند نیز در این آیین گفت:خبرنگاران رسالت سنگینی در جامعه برعهده دارند و نقش آنها در آگاهی بخشی در جامعه برکسی پوشیده نیست.

قدرت‌اله طمیمیان با بیان اینکه اصحاب رسانه مسوولیت سنگینی در جامعه بر عهده دارند، افزود: با توجه به مشغله کاری برخی از مدیران، نیاز است خبرنگاران که در جامعه حضور دارند مسایل و مشکلات مردم را به گوش مسوولان برسانند.

منطقه آزاد اروند به عنوان پرجمعیت‌ترین منطقه آزاد کشور با وجود ۲ شهرستان آبادان و خرمشهر در محدوده منطقه، دارای مزیت‌ها و ظرفیت‌های فراوانی در حوزه تجاری، بازرگانی، صنعتی، گردشگری و ترانزیت می‌باشد. این منطقه با استقبال گردشگران خارجی از جمله کشور عراق، در چند سال گذشته رشد خوبی در حوزه گردشگری و نیز توسعه اقتصادی داشته است.

به مناسبت ۱۷ مرداد سالروز شهادت شهید صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی که به روز خبرنگار نامیده شده از خبرنگاران آبادان و خرشمهر از سوی منطقه آزاد اروند تجلیل شد.

Football news:

Barcelona's Interest in Isak Increased after Koeman's appointment. Larsson has a high opinion of the player (Mundo Seportivo)
Manuel Pellegrini: When you play against Real Madrid and var, it's too much
PSV and Porto are Interested in Barcelona midfielder PUC. He doesn't want to leave the club
Puyol about Barcelona: If we want to win the championship, we need to perform very well
Schalke sacked Wagner. The team has not won the Bundesliga since January
Iacini on 3:4 with Inter: Even a draw would be an unfair result, given how many chances Fiorentina created
Ramos Pro 3:2 with Betis: the Referee tried his best and didn't do anything intentionally