Iran
An article was removed from the original website

پیوس: شمشیر را علیه تیم ملی از رو نبندیم

ایسنا: فرشاد پیوس درباره وضعیت تیم‌ ‌ملی در آستانه جام جهانی و انتقادهایی که بعد از شکست مقابل ترکیه مطرح می‌شود، عنوان کرد: الان نباید شمشیر را از رو ببندیم. تیم‌ ‌ملی برنامه‌های آمادگی جسمانی و کارهای تاکتیکی خودش را جلو می‌برد و با شکستی که مقابل ترکیه رقم خورد، می‌توان گفت‌ تیم‌ ‌ملی نه وضعیت خوبی دارد و نه وضعیت بدی. ما در ساختار دفاعی از دروازه‌بان تا حمله وضعیت خوبی نداشتیم چرا که بازیکنان در پست‌های تخصصی خود بازی نمی‌کردند. چهار، پنج بازیکن فوروارد در زمین داشتیم که هیچ کدام در پست اصلی خود قرار نداشتند.

او افزود: کریم انصاری فرد هافبک بازی کرد، مهدی طارمی بال چپ و مسعود شجاعی هافبک دفاعی بود. به اعتقادم کارلوس کی‌روش به دنبال امتحان کردن بازیکنان در شرایط مختلف است. شاید فوتبال خوبی بازی نکردیم و حفظ توپ در حد قابل قبولی نبود اما باید قبول کنیم با یک بازی نمی‌توان قضاوت کرد. شما دیدید زمانی که در ۲۰ ‌دقیقه آخر بازیکنان در پست‌های خودشان قرار گرفتند و تعویض‌ها انجام شد، تیم‌ ‌ملی بهتر بازی کرد.

پیشکسوت فوتبال با بیان این که کارلوس کی‌روش به دنبال این است در هر بازی ساختار خاصی داشته باشد، گفت‌: به عنوان مثال روبروی مراکش باید با نفرات فیزیکی و قدرتی قرار بگیریم. همچنین جلوی ‌اسپانیا و پرتغال می‌توانیم بازی فنی و زیبایی را به نمایش گذاشته و حفظ توپ نیز داشته باشیم. نباید در موقعیت کنونی به کی‌روش حمله کنیم. الان زمان انتقاد نیست. کارشناسان و مربیان باید این را در نظر بگیرند که حرف‌هایشان در فضای مجازی به گوش ملی‌پوشان می‌رسد. بنابراین باید مثبت صحبت کنیم و به تیم‌ ‌ملی امیدواری دهیم.

پیوس همچنین لغو بازی تدارکاتی مقابل یونان را بدترین خبر برای تیم‌ ‌ملی ایران دانست و افزود: فدراسیون فوتبال باید به هر طریقی که می‌تواند با رایزنی‌های مختلف این بازی را برگزار کند. یونان به خاطر اختلافی که با ترکیه دارد این بازی را لغو کرده و ایران می‌تواند با مذاکره کشور نزدیکی را جایگزین کند. بازی تدارکاتی مقابل یونان بسیاری از نقاط ضعف ما را می‌توانست عیان کند. لغو این بازی می‌تواند لطمه روحی – روانی نیز به بازیکنان وارد کند.

ملی‌پوش سابق فوتبال ایران با بیان این که نباید موضوع جدایی کی‌روش از تیم‌ ‌ملی فوتبال پیش از جام جهانی مطرح می‌شد، خاطر نشان کرد: بازیکنان تیم‌ ‌ملی هر کدامشان انگیزه‌های متفاوتی برای حضور در جام جهانی دارند و هر کدام از آنها می‌خواهند با قرار گرفتن در ترکیب تیم‌ ‌ملی خودشان را نشان دهند. رفتن کی‌روش نباید تاثیری روی ملی‌پوشان بگذارد و بازیکنان به خاطر غیرتی که به پیراهن تیم‌ ‌ملی دارند با جان و دل بازی خواهند کرد. با این حال طرح این موضوع قبل از جام جهانی حرفه‌ای نبود اما می‌توان با برقراری یک تعامل خوب، کی‌روش را بعد از جام جهانی حفظ کرد. اگر او بماند قطعا نتیجه‌ خوبی در جام ملت‌های آسیا خواهیم گرفت.

او در بخش دیگری از این گفت‌وگو درباره فهرست کی‌روش که انتقادات بسیاری را در پی داشت گفت‌: درست است که نباید در کار سرمربی تیم‌ ‌ملی دخالت کرد و کی‌روش حرف آخر را میزند اما کسی هم که از فوتبال سر رشته ندارد میداند سید جلال حسینی و وریا غفوری به درد تیم‌ ‌ملی میخورند. از همه مهم‌تر آقای گل لیگ است که جایی در فهرست کارلوس کی‌روش نداشت. به شخصه کی‌روش را خیلی قبول دارم اما در این زمینه احساس می‌کنم یا لجبازی کرد یا کسی به او خط داد. یکسری از بازیکنانی که در لیست او هستند، شاید یک ‌دقیقه هم بازی نکنند و در روسیه توریست باشند اما جای بازیکنانی مثل سید جلال حسینی، وریا غفوری، سید حسین حسینی و علی علیپور خالی است.

پیوس در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای تیم‌ ‌ملی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ابراز امیدواری کرد که ایران در بخش هجومی فراتر از انتظارات ظاهر شود. او همچنین خاطرنشان کرد: خط حمله ما به شرطی خواهد درخشید که هافبک‌های ما خوب عمل کنند. بازیکنانی همچون سردار آزمون و رضا قوچان‌نژاد می‌توانند تیم‌های مقابل را تحت فشار قرار دهند. معتقدم سردار آزمون پدیده تیم‌ ‌ملی در جام جهانی خواهد بود چون بی حاشیه و آرام است و کارش را راحت دنبال می‌کند. او می‌تواند سال‌ها برای تیم‌ ‌ملی بازی کرده و رکورد تعداد بازی‌های ملی را هم بشکند.

Football news:

Police arrested a 12-year-old boy in the case of threats against Zaa
These people are sick. They need help. The fear and loathing of the North London Derby
Farfan's goal could not be counted: before that, the referee called from the goal, and CHorluka just took the ball and ran forward with it
Son has scored 10+ goals for Tottenham in the Premier League four seasons in a row
Milan are Interested in the striker of Lille Osimana
Dembele does not want to move to Manchester United. He believes that he will succeed in Barca
Ferdinand on Liverpool's decline: it's a celebration. If there are no Champions League games ahead, you just relax