Iran

ارائه 4 واکسن کرونای ایرانی به سازمان جهانی بهداشت/واکسن تا 2 هفته آینده وارد فاز انسانی می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، ایرج حریرچی ظهر امروز ‌در ‌جلسه ستاد مقابله و پیشگیری از کرونای زنجان ‌درباره ساخت مراحل واکسن ایرانی کرونا با اشاره به اینکه واکسن‌هایی تا به امروز در این زمینه اقدام به ساخت آن می‌کنیم، با نظارت سازمان جهانی بهداشت بوده است، اظهار داشت: در همین راستا اخیراً چهار مورد از این واکسن‌ها را به سازمان جهانی بهداشتی ارائه کرده‌ایم، به طوری که از پیشرفت‌های ایران در این حوزه ابراز شگفتی کرده‌اند.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه علاوه بر این با چند کشور نیز اقدامات اولیه را برای تولید واکسن مشترک انجام داده‌ایم که به محض نهایی شدن، آن را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد، افزود:‌ اقدامات برای تولید واکسن ایرانی کرونا در حال انجام است ‌ و تا دو هفته آینده وارد فاز انسانی شده و سپس شاهد ورود آن به بازار خواهیم بود.

وی در ادامه با ابراز خرسندی از رعایت موارد بهداشتی از سوی مردم در محدودیت دو هفته کرونایی گفت: خوشبختانه طبق آمار ترددها با کاهش 35 درصدی در سطح کشور مواجه شده و میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و درمانی در مراکز دولتی به حدود 94 درصد و در مراکز خصوصی حدود 89 درصد رسیده است.

حریرچی همچنین گفت: البته برای کاهش مبتلایان و تعداد بستری‌شدگان، محدودیت‌های دو هفته‌ای کافی نیست و احتیاج به زمان داریم.

این مسئول افزود: خوشبختانه محدودیت‌های کرونایی و تعطیل شدن مشاغل در روند نزولی مبتلایان به کرونا موثر است به طوریکه به‌خاطر محدودیت‌های کرونایی در برخی از شهرستان‌ها که در آبان‌ماه اعمال شد امروزه مشاهده می‌کنیم که 69 شهرستان از لیست قرمز خارج شده و به زودی دیگر شهرستان‌ها نیز خارج می‌شوند.

وی در ادامه گریزی به وضعیت استان زنجان زد و گفت: کمک‌های مومنانه شهروندان زنجانی در یوم‌العباس(ع)، شور و شعور زنجانی‌ها را به اثبات رساند.

معاون وزارت بهداشت در پایان  اشاره‌ای به برنامه وزارت بهداشت درسه ماه آخر سال کرد و گفت: برنامه ما این است که قطع زنجیره کرونا به 90 درصد برسد، بستری‌ها 50 درصد کاهش و به لطف خدا تعداد فوتی‌ها40 درصد کاهش پیدا کند.

انتهای پیام/ش

Football news:

Girona posted a meme with a cat dancing to the polka after the victory over Espanyol
Levandovsky has 500 goals in his career. Only Ronaldo, Messi and Zlatan have scored as many of the current players
Real Madrid director Butragueno on Modric: Such players make football better. The fact that he is in our team is a luxury
Neymar has included Zlatan, Beckham, Buffon, Weah and seven Brazilians in the PSG legends squad
Greenwood is the youngest scorer of the goal against Liverpool for Manchester United after Rooney
Barcelona without Messi does not lose 12 matches in a row
Ronald Koeman: Barcelona played their 7th game away in a row. We are far behind Atletico, but we will fight