Iran

رییس جمهور کره جنوبی: همه گیری کرونا بزودی پایان می یابد

به گزارش امروز (پنجشنبه) خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی، جایه این در نشستی با شماری از صاحبان شرکت های بزرگ تجاری این کشور افزود: اطمینان داشته باشید که همه گیری کرونا بزودی تحت کنترل قرار می گیرد.

وی با اشاره به آثار مخرب این ویروس به چرخه های اقتصادی و تجاری و صنعتی کره جنوبی و دیگر کشورها، گفت: اولویت کاری ما اهتمام به احیای اقتصاد در مسیر رشد پایدار است.

مون خاطر نشان کرد که این ویروس در کره جنوبی به طور کامل و در آینده نزدیک مهار می شود و تدابیر قرنطینه و مدیریت پیشگیری و کنترل بیماری نتایج موثری داشته است.

رییس جمهور کره جنوبی از نهادهای ذی ربط خواست تا تدابیر قرنطینه را تا پایان عمر کرونا حفظ و اجرا کنند و افزود: متاسفانه کووید ۱۹ ( ویروس کرونا ) بدجوری گریبان اقتصاد کره جنوبی را گرفت و تاثیرات مخربی برای ما داشت، اما دولت و چرخه های اقتصادی با مشارکت یکدیگر از این دوره گذر خواهند کرد.

وی تاکید کرد که در این شرایط سخت دولت کره جنوبی شرکت های خصوصی و مردم را به حال خود رها نخواهد کرد و در زمینه تامین تسهیلات مالی به آنها مساعدت خواهد نمود.

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری کره جنوبی در بیانیه ای اعلام کرده که در روزهای اخیر هیچ فردی در این کشور به کرونا مبتلا نشده و همچنان شمار مبتلایان ۲۸ نفر می باشد که ۷ نفر آنها درمان شده اند و وضعیت بیماران دیگر با ثبات است و بزودی شمار بیشتری از بیمارستان مرخص خواهند شد.

این مرکز همچنین افزوده است که هزاران نفر تحت آزمایش های تشخیص کرونا قرار گرفته اند و برای این منظور تاکنون ۸۵۰ هزار دلار هزینه شده است.