Iran

شهادت شهید فخری‌زاده به فرصتی برای تقویت همبستگی ملی تبدیل شود

به گزارش ایسنا، متن این پیام به شرح زیر است:

به نام خدا

ولاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل‌الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون

حادثه‌ ‏ترور شهید ‎دکتر محسن فخری‌زاده، معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران، که شخصیتی انقلابی، دانشگاهی، ملی و اخلاقی بود و نقشی تعیین‌کننده در تقویت توان بازدارندگی دفاعی ایران داشت دل هر ایرانی را عمیقا به درد آورد.

این حادثه، که با توجه به پیشینه‌ آن رد پای رژیم صهیونیستی در آن مشهود است، نشانگر عمق شرارت دشمنان ملت ایران است. آنها با این اقدام شرورانه از یک سو درصدد ضربه زدن به توان بازدارندگی دفاعی ایران و از سوی دیگر تحریک و تنش‌زایی در منطقه‌ی ما هستند.

 بی‌تردید آمران این جنایت  هیچ تمایزی بین جریان‌های سیاسی در ایران قائل نیستند. در چنین شرایطی حفظ انسجام ملی در سیاست داخلی باید اولویت اساسی همه باشد. بدترین سناریو در شرایطی محقق می‌شود که این ترور ناجوانمردانه زمینه را برای قطبی تر شدن جامعه و سیاست در ایران فراهم آورد.

 قطبی تر شدن/کردن جامعه راهبرد کلان دشمنان ایران است. البته این به معنای عدم واکنش به چنین اقدامات شرورانه نیست. اما اقدامات تلافی جویانه باید از طریق نهادهای ذیربط و در قالب‌های حرفه‌ای و نه هیجانی صورت گیرد.

انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها ضمن محکوم ساختن این اقدام سبعانه و عرض تسلیت به عموم ملت شریف ایران و خانواده‌ی داغدار آن شهید عزیز، اقشار مختلف، بویژه طیف‌ها و جریانات سیاسی را دعوت می‌کند که شهادت این سردار پاکباخته‌ عرصه‌ دفاعی کشور را به فرصتی برای تقویت همبستگی ملی تبدیل و از هرگونه اقدام یا اظهار تفرقه‌انگیز پرهیز کنند.

از دولت و دستگاه دیپلماسی کشور می‌خواهیم که با قاطعیت از مراجع بین‌المللی خواهان محکومیت شدید تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی شوند و تعقیب قضایی هیئت حاکمه این رژیم را در مراجع قضایی بین‌المللی دنبال کنند.
از دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و قضایی کشور انتظار می‌رود با هوشیاری و حساسیت بیشتر راه نفوذ سرویس‌های بیگانه به مناطق حساس کشور را مسدود کنند و با شناسایی عوامل آنها و نابودی شبکه‌ی ترور امکان تکرار چنین تحرکاتی را از آنها سلب کنند.

از خداوند بزرگ برای شهید عزیز محسن فخری‌زاده و محافظ وفادارش رحمت و مغفرت و علو درجات و هم‌نشینی با اولیای الهی را مسألت داریم.

انتهای پیام

Football news:

Lampard on Mount: I moved to Chelsea at his age and it took me a year to find myself. And he already has so many games
Mbappe does not score for PSG 4 matches in a row. This is his worst streak since April-May 2018
Mourinho on Rashford's words: Go to Opta and draw your own conclusions. Liverpool - Manchester United-and so quite a loud match
Ronaldo: Real Madrid made a mistake by letting Hakimi go. Sometimes I say to myself: Imagine yourself and him - we would move at a good speed
Barcelona would not consider Messi's participation in the game with Athletic if it were not for the trophy match
Jurgen Klopp: Manchester United are now flying forward and we have difficulties. But we are not so far from the top of the form
Klopp on hugs: If it was a threat to the players' health, we wouldn't do it. The pitch is a safe place