Iran

سالن تخصصی تیراندازی در سنندج احداث می‌شود

بهمن مرادنیا روز پنجشنبه در دیدار علی دادگر رییس فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: با برنامه ریزی های به عمل آمده در آینده نزدیک سالن تخصصی رشته تیراندازی در سنندج و نیز تعدادی سایت اهداف پروازی رشته تیراندازی در برخی از شهرستان‌های استان احداث و در اختیار علاقمندان به این رشته قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: این سالن به مساحت بیش از ۵۰۰ متر مربع و مجهز به همه امکانات حرفه ای و استاندارد رشته تیراندازی در مجموعه ورزشی ۲۲ گلان سنندج احداث می‌شود.
مرادنیا افزود: استان کردستان در بسیاری از زمینه های علمی و ورزشی از جمله در رشته تیراندازی دارای جوانان خلاق و مستعدی است و قطعا در صورت حمایت می توانند در این رشته به موفقیت های فراوانی دست پیدا کنند.
وی یادآور شد: دولت برای ایجاد فضای شور و نشاط در جامعه آماده هرگونه سرمایه گذاری در عرصه های فرهنگی و ورزشی است و به طبع آن نیز در استان کردستان از بسیاری رشته های ورزشی و برنامه های فرهنگی حمایت مناسبی صورت می‌گیرد.
استاندار کردستان تاکید کرد: اخیرا با افتتاح چندین طرح سرانه فضای ورزشی استان در مقایسه با سرانه ورزشی کشور رشد قابل ملاحظه ای داشته و مسلما این امر زمینه رشد و شکوفایی جامعه ورزش استان را مهیا می کند.
مرادنیا گفت: تیراندازی و برخی دیگر از رشته‌های ورزشی با فرهنگ و باورهای اصیل مردم کردستان عجین شده و قطعا توجه به رشته تیراندازی نیز می‌تواند جایگاه استان را در کشور ارتقا بخشد.
استاندار کردستان همچنین خواستار برگزاری مسابقات و جشنواره های تیراندازی با مشارکت مردم و علاقمندان در سطح استان شد و افزود: رشته های ورزشی، موسیقی و بسیاری دیگر از برنامه های فرهنگی می تواند سطح شور و نشاط و روحیه مسوولیت پذیری اجتماعی را افزایش دهد.
وی اظهار داشت: با برگزاری این قبیل گردهمایی ها علاقمندان می توانند در فضای شور و نشاط با هم به رقابت پرداخته و در نهایت شور و هیجان جامعه بطور اصولی تخلیه شده و روحیه شادابی و تعامل اجتماعی در جامعه تقویت می شود.
استاندار کردستان گفت: مردم کردستان همواره به ورزش تیراندازی به عنوان امری مقدس نگاه مثبتی داشته اند، بطوریکه در چند سال گذشته برای حفظ محیط زیست و گونه های جانوری شکارچیان کردستانی پیش قراول شکستن و آتش زدن تفنگ های شکاری و رهاسازی پرندگان در کشور بود که این امر نشان از فرهنگ اصیل و والای مردم دارد.
مرادنیا اظهار داشت: برخی از رشته های ورزشی هنوز در جامعه گمنام و کمتر به آنها توجه شده که در صورت معرفی صحیح قطعا ضمن توسعه این رشته ها و جذب علاقمندان در آینده نیز قهرمانان و نام آوران فراوانی نیز به کشور معرفی خواهند شد.

Football news:

Cesc about Casillas: You are a mirror to look into
Lone mascots are another symbol of the year
Casemiro: bale is the top 3 in the world at his best level. But we must admit that he is not in the best shape right now
Ferran Torres: Every player wants to be in the attacking team, and city are one of the most attacking teams in the world
Manchester City have announced the transfer of Ferran Torres from Valencia
German Count Zeppelin, heated underpants and Herbert Chapman. The final that started the great Arsenal of the 1930s
Klopp has signed a contract with adidas. Liverpool have an agreement with Nike