Iran

سالانه ۴ هزار پروژه تحقیقاتی کشاورزی در کشور انجام می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، کامبیز بازرگان شامگاه سه شنبه در حاشیه نشست با معاونان مراکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گلستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در مجموع ۲۰ موسسه تحقیقاتی و ۳۴ مرکز تحقیقات بخش کشاورزی در سطح کشور فعال است.

وی افزود: منابع پایه آب و خاک و جنگل ها، سرمایه در بخش کشاورزی برای تولید غذا، منابع انسانی و بهره برداران و دانش و مهارت چهار ستون اصلی بخش کشاورزی هستند.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ادامه داد: در سه بخش نخست هرچند با محدودیت‌هایی ذاتی روبرو هستیم اما در بخش دانش و مهارت در کشور ظرفیت‌های بسیار خوبی داریم که در توسعه کشاورزی و ارتقاء تولید اثرگذاری آن ثابت شده است.

وی اضافه کرد: در شرایط تحریم، امنیت غذایی بسیار حائز اهمیت است و و مراکز و موسسات تحقیقاتی به طور مداوم تلاش دارند با دستیابی به علم نوین، نتایج تحقیقات را به دست بهره‌برداران برسانند.

بازرگان از انجام سالانه چهار هزار پروژه تحقیقاتی و معرفی ۵۰ رقم و ۲۰۰ یافته پژوهشی جدید در کشور و معرفی آن به بخش اجرا برای تولید کیفی محصول خبر داد و تصریح کرد: باقلای بدون تانن حاصل پژوهش مرکز تحقیقاتی گرگان است که می‌تواند به رفع مشکلات استان و کشور در حوزه نهاده‌های دام و طیور کمک کند.

وی تاکید کرد: در شرایط تحریم باید بسته حمایتی برای این موضوع در نظر گرفته شود و بتوانیم باقلای بدون تانن را در سبد تغذیه دام و طیور کشور قرار دهیم.

Football news:

Tiago arrived at the Liverpool base to complete the transfer
Higuain became an Inter Miami player
We read Pirlo's diploma and now we know exactly how Juventus will play
Bale and Regilon have arrived in London for a move to Tottenham
Klopp about the transfer of Thiago: it looks promising. Perhaps it will be useful for fans to follow our media
Bartomeu is getting closer to retirement: Socios bars collected 20 thousand signatures for impeachment
The American company Krause Group bought 90% of Parma's shares