Iran

صرفه‌جویی انرژی با وجود استقرار گرما تا اواسط شهریور در اصفهان ضروری است

منصور شیشه‌فروش روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس پیش بینی‌های هواشناسی، هوای گرم تا نیمه شهریور در اصفهان ادامه دارد و دمای هوا یک تا ۲ درجه سانتی‌گراد نسبت به شرایط معمول بیشتر است.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته از نیمه مرداد به بعد دمای هوا کمی کاهش می‌یافت و هوا خنک‌تر می‌شد، اظهار داشت: اما امسال این گرما تا نیمه شهریور ادامه خواهد یافت بهمین دلیل مدیریت بحران استانداری اصفهان در جلسه‌هایی با دستگاه‌های مختلف مانند شرکت‌های برق و آب به بررسی آن و پیش‌بینی تدابیر لازم پرداخت.

شیشه‌فروش با بیان اینکه مصرف بهینه برق تا نیمه شهریور توسط صنوف مختلف و واحدهای صنعتی ضروری است، خاطرنشان کرد: اداره‌ها باید ژنراتورهای برق اضطراری خود را آماده نگه دارند و شهرداری‌ها نیز باید نسبت به صرفه‌جویی در معابر عمومی مانند پارک‌ها اقدام کنند.

وی با تاکید بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف برق در واحدهای مسکونی و اداره‌ها، اضافه کرد: کشاورزان نیز باید در ساعت‌های اوج مصرف برق یعنی ۱۲ تا ۱۶ موتور چاه‌ها را خاموش کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان، با اشاره به اینکه مصرف آب نیز با توجه به گرمای هوا و همچنین شیوع بیماری کرونا افزایش یافته است، گفت: ضوابط مربوط به مصرف بهینه آب به شهرداری‌ها، صنایع و کشاورزان ابلاغ شده است.

شیشه‌فروش به حادثه شهر بیروت لبنان نیز اشاره و تصریح کرد: با توجه به درس آموزی از این حادثه به همه واحدهای صنعتی بویژه شهرک‌های صنعتی و شرکت پخش فراورده‌های نفتی توصیه‌های لازم درباره نگهداری مواد مختلف و چیدمان در انبارها و همچنین مسئله حمل و نقل فراورده‌های سوختی و مواد شیمیایی ارایه شد.

وی با تاکید بر لزوم رعایت همه موارد ایمنی در واحدها و مکان‌های مختلف، افزود: اداره کل استاندارد نیز موظف به گوشزد کردن همه الزامات استاندارد به واحدهای مختلف شده است.

امروز جمعه چوپانان با ۴۶ درجه سانتی‌گراد بعنوان گرمترین نقطه استان اصفهان ثبت شد و دمای کلانشهر اصفهان نیز ۴۱ درجه سانتی‌گراد است؛ دمای بیشتر نقاط استان در چند روز اخیر نزدیک ۴۰ درجه یا بیشتر بوده است.

Football news:

Tiago arrived at the Liverpool base to complete the transfer
Higuain became an Inter Miami player
We read Pirlo's diploma and now we know exactly how Juventus will play
Bale and Regilon have arrived in London for a move to Tottenham
Klopp about the transfer of Thiago: it looks promising. Perhaps it will be useful for fans to follow our media
Bartomeu is getting closer to retirement: Socios bars collected 20 thousand signatures for impeachment
The American company Krause Group bought 90% of Parma's shares