logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Iran

سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان بیش از هر زمانی نیاز به همیاری دارند

محمدعلی طالبی عصر سه‌شنبه در جلسه ستاد هماهنگی مدیریت بحران استان که با حضور اعضا تشکیل شد به عمق سیل اخیر در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: جلب کمک‌های مردمی با محور جمعیت هلال احمر استان در اولویت قرار گیرد.

وی ادامه داد: سایر دستگاه‌های اجرایی و ارگان‌ها به خصوص بسیج، کمیته امداد و سایر تشکل‌های مردمی یزد و شهرستان‌ها با همکاری و پیگیری فرمانداری‌ها وارد عرصه کار در کمک‌رسانی شوند.

طالبی همچنین از سازمان صنعت ، معدن و تجارت ( صمت )، خواست موضوع ضرورت جلب کمک‌ واحدهای تولیدی و صنعتی استان به سیل‌زدگان را پیگیری کند و اقدام مناسب در این مورد صورت گیرد.

استاندار یزد همچنین به اهمیت جلب مشارکت تشکل‌های مردم نهاد ( سمن ها)در سطح استان با اطلاع‌رسانی مناسب در خصوص لوازم مورد نیاز مردم تاکید کرد و پیگیری آن را توسط مسوولان خواستار شد .

وی گفت: اطلاع‌رسانی به دانش آموزان در مدارس برای کمک‌رسانی و سپس جمع آوری و ساماندهی آن برای ارسال به مناطق سیل‌زده باید توسط اداره‌کل آموزش و پرورش پیگیری شود.

همچنین مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: اساسی‌ترین نیاز مناطق سیل‌زده در سیستان و بلوچستان، آب معدنی ، پتو ، خشکبار و موادغذایی است که باید مردم نسبت به کمک و ارائه آن به این جمعیت اقدام کنند.

محسن حرازی‌زاده یزدی افزود: تمام نیروهای زیرپوشش این جمعیت در آماده‌باش کامل هستند و کار جمع‌آوری کمک‌های مردمی آغاز شده است امیدواریم  همانند گذشته مردم نوعدوست استان در این خصوص مهم به یاری مردم سیل‌زده این استان مرزی بشتابند.

وی اظهار داشت: شماره حساب ۹۹۹۹۹ نزد تمام بانک‌ها برای جمع آوری کمک‌های نقدی مردمی پیش‌بینی شده که در این راستا چشم انتظار جلب همکاری و مشارکت همگان هستیم که بسیار ضروری است .

همچنی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد به ضرورت دریافت اطلاعات بیشتر از منطقه سیل‌زده شد و تاکید کرد: باید جمعیت هلال احمر نسبت به اطلاع‌رسانی دقیق از وضعیت منطقه سیل‌زده در اختیار ستاد مدیریت بحران استان قرار دهد.

محسن صادقیان افزود: داشتن آمار و اطلاعات دقیق از وضعیت مناطق سیل‌زده نقش مهمی در تامین نیازهای واقعی منطقه دارد و دریافت کمک‌های مردمی باید متمرکز و توسط جمعیت هلال احمر توزیع شود.

این مسوول اظهار داشت: همکاری و هماهنگی در بین دستگاه‌های کمک‌رسان و داشتن برنامه مناسب در کمک‌رسانی به سیستان و بلوچستان موضوع مهم و اساسی است .

صادقیان گفت: همکاری بین بخشی، هم‌افزایی عمومی و آماده باش کامل از جمله اقدام‌های ویژه در کمک‌رسانی است که باید همواره مدنظر باشد و موجب موفقیت در ارائه خدمات و انجام وظایف می شود .

بارندگی های روزهای ۲۰ تا ۲۲ دی‌ماه جاری در سیستان و بلوچستان سبب جاری شدن سیلاب، طغیان رودخانه‌ها و وارد آمدن خسارت زیادی به واحدهای مسکونی، زیرساخت‌ها و اراضی کشاورزی شهرستان‌های جنوبی استان بویژه چابهار، کنارک و نیکشهر شده است.

Themes
ICO