Iran

سازمان آتش نشانی شهرقدس به دستگاه های نوین اطفای حریق مجهز شد

محسن همیانی در گفت وگو با خبرنگار مهر، از تجهیز سازمان آتش نشانی قدس به دستگاه‌های نوین اطفای حریق و آموزش آتش نشانان و تمرین نحوه استفاده از دستگاه «توربکس» که مخصوص تولید کف جهت استفاده در برخی عملیات‌های اطفای حریق در فضاهای بسته با دسترسی بسیار محدود است خبر داد و اظهار داشت: «توربکس»، دستگاهی کاربردی و نوین در حوزه آتش نشانی است که علاوه بر تخلیه دود، پاشیدن کف به روی آتش را نیز انجام می‌دهد.

وی افزود: کف ماده‌ای است که برای خاموش کردن آتش سوزی مایعات قابل اشتعال به کار می‌رود چرا که اثر کف در اطفای حریق‌های مایعات بیشتر است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قدس گفت: «توربکس» بیشتر در محیط‌های بسته که امکان جمع شدن دود بسیار زیاد است، استفاده می‌شود. دود توسط دستگاه مکش یافته و از طریق یک لوله خرطومی به بیرون راه می‌یابد.

همیانی درباره عملکرد این دستگاه گفت: فن کف ساز «توربکس» با تولید حجم عظیمی از فوم انبساط بالا به سرعت آتش را مهار و خاموش می‌کند که می‌تواند در برخی عملیات‌های حساس ابزاری بسیار حیاتی و اثرگذار باشد.

Football news:

Hames scored his debut goal for Everton in his second game at the club
Bale's talent is unique, but he never became the main one in Real Madrid. Ronaldo, laziness and Perez's patronage are to blame
Zidane on Bale's departure: what he achieved at Real Madrid is phenomenal. I wish him all the best
The same Royal rabona-assist from Levandovsky: great orientation, perfect execution, smart twist in the right place
Koeman told 21-year-old midfielder Puig that he does not count on him (RAC1)
Liverpool will pay 4.1 million pounds for Zhota out of 41 million in the first year. Today the midfielder will undergo a medical
Bayern have agreed a 4+1 contract with Ajax defender Dest