Iran

اعتبارات عمرانی نوسازی مدارس کشور بیش از دو برابر شد

به گزارش خبرنگار مهر، پیش از ظهر شنبه علیرضا باقری ثالث مشاور رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور در امور استان‌ها و محمدرضا جعفری مدیر عامل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و عسگر علی جوانبخت مدیرکل نوسازی مدارس استان با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین دیدار و گفتگو کردند.

علیرضا باقری در این دیدار گفت: سرانه آموزشی استاندارد ۸.۳ متر است که در کشور به طور میانگین ۵.۲ متر و در استان قزوین ۵.۷ متر است که قزوین توانسته با همراهی مدیران استانی و خیرین حدود ۲ دهم درصد سرانه خود را افزایش دهد.

وی بیان کرد: استان قزوین از نظر جمعیت دانش آموزی در کلاس‌ها تراکم بالایی دارد و رقم ۲۳.۱۵ نشان می‌دهد در هر کلاس به طور میانگین ۲۳ دانش آموز حضور دارد و حدود نیم نفر به این تراکم در قزوین در سال گذشته اضافه شده است که باید برای آن تدبیر کرد.

مشاور رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور در امور استان‌ها افزود: در استان قزوین در سال قبل ۹ میلیارد تومان تعهد مشارکت خیرین محقق شد و این استان در ردیف مناطق بسیار فعال در این عرصه است که جای تقدیر دارد.

باقری اظهار داشت: در مقایسه اعتبارات استانی و ملی تخصیص یافته به استان قزوین بین سال‌های ۹۵ تا ۹۰۷ حدود یک بود که به ۴.۲ رسیده است.

وی گفت: سرجمع اعتبارات عمرانی ملی در نوسازی مدارس در سال قبل حدود دو هزار میلیارد تومان بود که در شش محور از جمله احداث، نوسازی، مقاوم سازی، استاندارد سازی تأسیسات سرمایشی و گرمایشی هزینه شد و امسال این اعتبارات بیش از دو برابر شد و به ۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

مشارکت خیرین استان قزوین بالاست

باقری در ادامه با اظهار تشکر از مشارکت خیرین در تأمین فضاهای آموزشی اظهار داشت: خوشبختانه میزان مشارکت خیرین استان در تأمین مدرسه و فضاهای آموزشی بالاست و امیدواریم همسان با آن کمک‌های دولتی هم ارتقا پیدا کند تا بتوانیم سرانه آموزشی را بالا ببریم.

Football news:

Brunu has scored 7 (4+3) points in his last 3 games for Manchester United
UEFA postponed the introduction of var in the group stage of the Europa League until the 2021/22 season
Mourinho on the match with Bournemouth: Everyone knows that there was a penalty in favor of Tottenham. Everything
Pogba scored for Manchester United for the first time in the season
Schmeichel on Manchester United's penalty against Aston Villa: there was no Foul. VAR remains a laughing stock
Manchester United kicked 13 penalties in the Premier League season, repeating the tournament record
De Gea beat Schmeichel and set a Manchester United record for the number of matches among foreigners