Iran

تجاری سازی فضاهای آموزشی در کرمان ۴۱ میلیارد تومان درآمد ایجاد کرد

احمد اسکندری نسب روز چهارشنبه در دیدار با استاندار کرمان افزود: بر اساس  آیین نامه اجرایی بند (هـ) تبصره (۹) قانون بودجه سال نود و شش، ۱۸۴ واحد تجاری با متراژی بالغ بر ۱۶ هزار و ۷۵۰ متر مربع به منظور ساماندهی و بهینه سازی کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی با رعایت ملاحظات آموزشی و تربیتی در راستای خلق در آمد پایدار احداث شده و یا در حال ساخت است.
وی افزود: تجاری سازی فضاهای آموزشی در استان کرمان طی سه سال اخیر بیش از ۴۱ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال برای آموزش و پرورش استان درآمد اختصاصی ایجاد کرده است.
آموزش و پرورش شهرستان جیرفت، پیشتاز تجاری سازی در استان کرمان
اسکندری نسب از ساخت ۴۷ واحد تجاری در شهرستان جیرفت با تغییر کاربری پنج فضای آموزشی به متراژ هزار و ۲۷۲ مترمربع خبر داد و بیان کرد: تجاری سازی فضاهای آموزشی در جیرفت  سالانه درآمدی بالغ بر ۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان برای آموزش و پرورش این شهرستان آورده داشته است.
وی از ساخت و بهره برداری از ۱۸ واحد تجاری در شهرستان بافت، ۱۳ واحد تجاری در شهرستان سیرجان،۱۲ واحد تجاری در شهرستان زرند، ۲  واحد تجاری در شهرستان راور، هشت واحد تجاری در شهرستان شهربابک، ۹ واحد تجاری در شهرستان عنبرآباد، هفت واحد تجاری در شهرستان بردسیر، چهار واحد تجاری در شهرستان نرماشیر خبر داد.
اسکندری نسب گفت: عملیات ساخت پنج واحد تجاری در شهرستان رابر، هشت  واحد تجاری در شهرستان قلعه گنج، سه واحد تجاری در منطقه راین و ۲۰ واحد تجاری در شهر کرمان بلوار جمهوری اسلامی آغاز شده و تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری خواهد رسید.
وی  با بیان اینکه آموزش و پرورش استان کرمان در چند سال اخیر تجاری سازی فضاهای آموزشی دارای قابلیت تجاری را به منظور ایجاد درآمد پایدار بر اساس مجوز های قانونی از مهمترین راهبردهای خود قرار داده خاطر نشان کرد: در همین راستا بیش از پنج کیلومتر زمین دارای موقعیت بر تجاری در فضا های آموزشی شناسایی شده که قابلیت ساخت بیش از ۸۰۰ واحد تجاری دیگر را دارد لذا به علت کمبود منابع مالی و عدم استقبال بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این حوزه با مشکلی جدی مواجه هستیم که همکاری نهادهای دولتی را در زمینه تحقق این مهم می طلبد.
رشد سه برابری جذب مشارکت های مردمی در آموزش و پرورش استان کرمان در سال ۹۸
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: جذب مشارکت های مردمی در آموزش و پرورش استان کرمان با جذب بیش از ۹۵ میلیارد تومان از محل کمک های خیرین رشد سه در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ داشته است.
اسکندری نسب افتتاح و کلنگ زنی ۳۰۲  مدرسه در قالب هزار و ۳۴۵ کلاس درس در ۲ سال گذشته در استان کرمان خبر داد و افزود: اجرای طرح ملی آجر به آجر نقش موثری در بروز رسانی و استاندارد سازی فضاهای آموزشی دارد.
وی با بیان اینکه تکریم معلم بخش مهمی از راهبرد اصلی آموزشی و پرورش استان کرمان و لازمه مدیریت منابع  و مدرسه پویاست خاطر نشان کرد:  آموزش و پرورش در راستای تحقق این مهم اقدامات موثری را از محل جذب مشارکت های مردمی و در آمد های اختصاصی در زمینه راه اندازی، ساخت، تجهیز ، بروز رسانی و استاندارد سازی مراکز آموزشی رفاهی و کلینیک های پزشکی ویژه فرهنگیان در چند سال اخیر انجام داده است.
وی اظهار داشت: راه اندازی، بروز رسانی و ساخت مراکزآموزشی رفاهی و کلینیک های پزشکی فرهنگیان مهمترین راهبرد آموزش و پرورش استان در راستای تکریم معلم است.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: راه اندازی، بروز رسانی و ساخت مراکزآموزشی رفاهی و کلینیک های پزشکی فرهنگیان مهمترین راهبرد آموزش و پرورش استان در راستای تکریم معلم است.
وی از ساخت و تجهیز کلینیک فرهنگیان شهرستان جیرفت با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان  از محل جذب مشارکت های مردمی خبر داد و افزود: در همین راستا کلینیک فرهنگیان کرمان به دستگاه های پیشرفته سنوگرافی، ماموگرافی و رادیولوژی با اعتباری بالغ بر سه میلیارد تومان از محل در آمد های اختصاصی آموزش و پرورش استان تجهیز شده است.
وی راه اندازی و ساخت مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان شهرستان سیرجان با مساحت هزار و ۲۰۰ متر مربع، دارای ۱۲ باب سوئیت، ظرفیت پذیرش بیش از ۵۰ نفر، دارای رستوران و تالار پذیرایی با  اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان را از دیگر اقدامات آموزش و پرورش استان در راستا تکریم معلم دانست.
اسکندری نسب گفت: مرکز کپری آموزشی رفاهی فرهنگیان قلعه گنج با زیربنای هزار و ۳۰۰ متر مربع دارای ۱۲ سوئیت و ظرفیت پذیرش بیش از ۸۰ نفر با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان از محل در آمدهای اختصاصی آموزش و پرورش استان در حال ساخت است و مهر ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان جیرفت دارای ۲۲ سوئیت، مجهز به سالن کنفرانس، رستوران و سالن اجتماعات با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان از محل درآمدهای اختصاصی استان و جذب مشارکت های مردمی در چند سال اخیر ساخته شده و به بهره برداری رسیده است.

اسکندری نسب  از راه اندازی و تجهیز مراکز آموزشی رفاهی فرهنگیان در شهرستان های بافت و فاریاب و منطقه شهداد با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان از محل در آمد های اختصاصی آموزش و پرورش استان نیز خبر داد.
وی افزود: با بیان اینکه  استاندارد سازی، تجهیز و بروز رسانی میهمانسرای فرهنگیان کرمان (هتل آسمان) با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و دویست میلیون تومان از محل در آمد های اختصاصی آموزش و پرورش استان در چند سال اخیر انجام شده است.
اسکندری نسب  از ساخت و افتتاح فاز سوم خانه معلم کرمان با اعتباری بالغ و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان خبر داد و بیان کرد: عملیات ساخت تالار خانه معلم کرمان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ۵۰۰ میلیون تومان از محل در آمد های اختصاصی آموزش و پرورش استان آغاز شده است و مهر ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.
باشگاه پیشکسوتان فرهنگی در شهرستان های کرمان و سیرجان با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در راستای تکریم معلم تجهیز و راه اندازی شده است.

Football news:

Barcelona's Interest in Isak Increased after Koeman's appointment. Larsson has a high opinion of the player (Mundo Seportivo)
Manuel Pellegrini: When you play against Real Madrid and var, it's too much
PSV and Porto are Interested in Barcelona midfielder PUC. He doesn't want to leave the club
Puyol about Barcelona: If we want to win the championship, we need to perform very well
Schalke sacked Wagner. The team has not won the Bundesliga since January
Iacini on 3:4 with Inter: Even a draw would be an unfair result, given how many chances Fiorentina created
Ramos Pro 3:2 with Betis: the Referee tried his best and didn't do anything intentionally