Iran

(تصاویر) جست‌وجوی گسترده برای یافتن دختر گمشده در کردکوی

هنوز ردی از سها، دختر جوانی که در ارتفاعات جهان‌نما در کردکوی گمشده است، به دست نیامده و هرچند نیروهای امداد همچنان در حال تحقیق هستند، پلیس از مردم خواست تا در صورت مشاهده ردی از این دختر تماس بگیرند. به گزارش خبرنگار ما، سها روز پنجشنبه هفته گذشته برای طبیعت‌گردی همراه یک گروه 20نفره به ارتفاعات کردکوی رفته بود که دیگر خبری از او نشد.

برادر سها درباره آنچه اتفاق افتاده است، به «شرق» گفت: خواهرم هر ماه دو تا سه روز برای طبیعت‌گردی با یک گروه به سفر می‌رفت. البته این تور که رفته بود، مجوز نداشت و آنها در سفرها با هم آشنا شده بودند. سها هم وقتی متوجه فعالیت این تور شده بود، برای طبیعت‌گردی با آنها همراه شده بود. تا جایی که من می‌دانم سها با هیچ‌کدام از اعضای گروه دوستی نداشت، آنها فقط آشنا بودند و با هم طبییت‌گردی می‌کردند. بر اساس گفته‌های اعضای گروه، او صبح جمعه ساعت هشت‌ونیم برای رفتن به دستشویی از کمپ خارج شد و یک کیسه که وسایل بهداشتی‌اش در آن بود همراه داشت اما دیگر برنگشت. همه وسایل سها در چادر بود. ما چندین روز است که با هشت اکیپ در حال جست‌وجو هستیم و نیروهای محلی که این منطقه را به خوبی می‌شناسند هم همراهی‌مان می‌کنند. دره‌ای عمیق که آنجاست را هم گشتیم و چندین نیرو پایین رفته و تا انتهای دره را دیده‌اند. دره‌های اطراف عمیق است اما سرویس بهداشتی فاصله‌ای از چادر نداشت و نیاز نبود که خواهرم دور شود.

برادر سها ادامه داد: نیروهای امداد همه جا را گشته‌اند اما هنوز هیچ ردی به دست نیامده است. سها طبیعت‌گرد حرفه‌ای است. او به تنهایی و خارج از گروه جایی نمی‌رفت. گفته می‌شود حتی لباسش را هم تعویض نکرده و با لباسی که داخل کمپ بوده، از چادر خارج شده است. من خودم همراه گروه مدت‌هاست که به دنبال خواهرم هستم؛ حتی دره‌ها را با تجهیزات روباتی هم گشته‌ایم و چیزی پیدا نکرده‌ایم. بنابراین به نظر من فرضیه مهم ربوده‌شدن خواهرم است. البته همان‌طور که گفتم تا جایی که من در جریان هستم هیچ‌کس در این کمپ با او دشمنی نداشت اما به‌هر‌حال ما نمی‌دانیم در کمپ چه اتفاقی افتاده است. او درباره اینکه سایر اعضای گروه که گفته می‌شود 20 نفر بودند، حالا کجا هستند، گفت: اعضای گروه به‌جز چند نفر که تورلیدر و عکاس و یکی دیگر از مسئولانش بودند، برگشتند و این چند نفر با ما در منطقه هستند و برای بازجویی هم رفته‌اند. اما از نظر من که برادر سها هستم، فرضیه پرت‌شدن او به دره یا آسیب‌دیدگی او بعد از چندین روز گشتن ضعیف شده و من فکر می‌کنم ممکن است بلایی سر خواهرم آورده باشند. اما به‌هرحال هشت اکیپ هلال‌احمر و نیروهای امدادی و محلی در حال جست‌وجو هستیم. او که به شدت ناراحت بود، گفت: من از مردم درخواست دارم اگر ردی از خواهرم دیدند، به پلیس گزارش بدهد.

این در حالی است که رئیس پلیس آگاهی گلستان درباره گم‌شدن سها رضانژاد به فارس گفته است فرضیه قتل یا ربایش مردود است. مجتبی مروتی در توضیح این پرونده گفت: این گروه در قالب گروه طبیعت‌گردی و کوه‌نوردی توسط سه نفر از اعضای اصلی گروه و فراخوان در فضای مجازی تشکیل شد و به سمت این منطقه گردشگری حرکت کردند.

رئیس پلیس آگاهی گلستان تصریح کرد: این گروه در تاریخ 20 تیرماه جاری در ارتفاعات «جهان‌نما» اقدام به اسکان موقت کرده که بنا بر اظهارات برخی از اعضای گروه، این خانم 27ساله حدود ساعت هشت‌ونیم صبح از چادر خارج شد و دیگر بازنگشت. مروتی گفت: تمام وسایل وی ازجمله تلفن همراه داخل چادر جا مانده و این فرد مفقودشده با همان لباس‌های عادی که به این سفر آمده بود، مفقود شده است.

وی اضافه کرد: سه نفر از اعضای اصلی گروه در اختیار پلیس آگاهی هستند و تحقیقات از این افراد انجام شده و تمامی گروه‌های امدادی ازجمله پلیس، هلال‌احمر، محیط زیست، محیط‌بانان منابع طبیعی، گروه‌های مردمی، تیم‌های «آفرود» هیئت اتومبیل‌رانی و موتورسواری استان در حال جست‌وجو برای یافتن این فرد مفقودشده هستند. رئیس پلیس آگاهی گلستان گفت: من خودم در منطقه حضور دارم و به طور کامل فرضیه قتل و آدم‌ربایی رد می‌شود و جست‌وجو برای یافتن این فرد ادامه دارد. مروتی گفت: دو فرضیه سقوط از ارتفاع یا گم‌شدن این بانوی جوان در جنگل مطرح است که برای پیداکردن وی تمامی توان و امکانات به کار گرفته شده و عملیات امداد و نجات همچنان ادامه دارد. وی تأکید کرد: از مردم، افراد محلی و شکارچیان تقاضا داریم در صورتی که فردی را با این مشخصات مشاهده کردند، او را به پایگاه امنی منتقل کرده و با پلیس 110 یا 112 هلال‌احمر اطلاع دهند. مروتی گفت: در حال حاضر خانواده این فرد نیز به منطقه آمده‌اند و همراه گروه‌های جست‌وجو در حال تلاش برای یافتن دخترشان هستند.

تلاش‌ها برای یافتن «سها» 

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کرد کوی گفت: از ساعت 11 صبح، جمعه 20 تیرماه 99 که کشیک امداد هلال احمراستان گلستان ،مفقود شدن یک زن 27 ساله در منطقه «جهان نما» را اعلام کرد ،بلافاصله تیم های جستجو و نجات هلال احمر در منطقه حادثه مستقر شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گلستان، حسین باقری درباره انجام عملیات جست و جو برای یافتن زن 27 ساله در منطقه جهان نما، گفت: با اعلام وقوع حادثه ،2 تیم جست وجو و نجات هلال احمر کردکوی با بکارگیری تجهیزات کامل فنی در منطقه حضور پیدا کرده و عملیات جست و جو را آغاز کردند. در روز دوم عملیات جست و جو، 2 تیم دیگر به تیم های عملیاتی افزوده شد و 2 تیم هم از پایین روستای شموشک در حال جست و جو بودند.

وی افزود:در سومین روز از عملیات، 4 تیم جست‌‌وجو و نجات هلال احمر، همچنان در منطقه جهان نما که منطقه ای بسیار سخت گذر و دارای دره ها و پرتگاههای عمیق و خطرناکی است مشغول جست‌وجوی این زن 27 ساله هستند. اکنون 2 تیم از روستای شموشک به سمت بالا نیز در حال حرکت هستند وامدادگران با وجود سخت گذر بودن مسیر روستا و با توجه به شرایط ناپایدارجوی و بارندگی و مه آلود بودن هوا در حال انجام ماموریت هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کردکوی تاکید کرد: در عملیات جست و جو و نجات این حادثه، مدیریت بحران شهرستان کردکوی، فرمانده نیروی انتظامی، فرمانده سپاه پاسداران، مردم محلی روستا، هیات کوهنوردی شهرستان و استان،تیم آفروت و محیط زیست شهرستان همکاری داشتند و در مجموع تا این لحظه 60 نفر نیروی امدادی و اهالی روستا در کار جست و جو، همراه تیم های امدادی هلال احمر بودند.

هلال احمر تصاویری از تلاش برای نجات سها منتشر کرده است. 

Football news:

Tottenham will buy Heybjerg from Southampton for 15 million pounds. And will release Walker-Peters for $ 12 million. Southampton Midfielder Pierre-Emile Heibjerg is close to changing clubs
The Champions League will be finished under the new rules. The amendments will make it easier for goalkeepers to take penalties
UEFA will count 0:3 for clubs whose fault is due to the coronavirus will disrupt European Cup matches
15-year-old forward Mukoko trains with the Borussia Foundation. He will be able to play for Dortmund in November
Dybala became the MVP of Serie A-2019/20, Immobile-the best forward
Real Madrid: Casillas will always be a Real Madrid player. The best goalkeeper in the history of Spain
In Spain, complete chaos: Espanyol refuses to fly out of La Liga, Depor and all the others - from Segunda