Iran

تولید کنندگان، علاوه بر مصرف داخلی بازار بین المللی منطقه را هدف قرار دهند

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، اسماعیل زمانی در افتتاح نهمین پروژه تولیدی صنعتی ” نهضت جهش تولید در سرزمین فتح ”  با اشاره به ظرفیت بازار کشورهای همسایه جهت صادرات مواد طبی ، بهداشتی و شوینده، تصریح کرد: توسعه ی سرمایه گذاری در این بخش علاوه بر سود آوری، برای مردم شهرهای آبادان و خرمشهر نیز گسترش اشتغال مطمئن و پایداری را به دنبال خواهد داشت .

زمانی با بیان اینکه صنایعی که در ایام اخیر افتتاح شده اند بیشتر صنایع پایین دستی هستند، خاطرنشان کرد: هدف ما در چرخه ی صنعت، تولید نهایی است که فعالیت همه ی این واحدها، تولید نهایی محصولات می باشد .

اسماعیل زمانی اظهار داشت: در حال حاضر برخی مواد اولیه جهت تولید در صنایع منطقه، از بیرون وارد می شود که امیدوار هستیم بزودی بتوانیم مواد اولیه صنایع و کارخانجات را در منطقه تولید کرده و واحدهای بالا دستی و میانی در صنایع پتروشیمی و شیمیایی نیز به سرعت دایر و وارد فاز تولید شوند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با تأکید بر اینکه بواسطه ظهور ویروس کرونا بخشی به نام صنعت کرونایی در تولیدات تعریف شده است ، افزود: شاید این صنعت قبلاً هم وجود داشت اما محدود به موارد مصرف خاص و ویژه می شد که بازار چندان بزرگی هم نداشتند؛ لیکن امروز صنایع تولید کننده مواد بهداشتی و کرونایی مصرفشان بسیار بالا رفته است.

وی اذعان داشت:  با توجه به پرمصرف بودن این محصولات ، تقاضا دارم تولید کنندگان در این صنعت فقط به بازار داخل نظر نداشته باشند، چرا که بازار منطقه بازار بزرگی است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به سفر استانداران مناطق جنوبی عراق در هفته های گذشته به منطقه آزاد اروند، گفت: در این نشست های کاری ، استانداران کشور عراق تقاضای بالای خرید این محصولات را داشتند.

زمانی افزود: از جمله محصولاتی که در این سفرها مورد درخواست قرار گرفت؛ اکسیژن بود که اگر تولید آن را در منطقه توسعه دهیم، بازار صادراتش بسیار فراهم است.

وی در ادامه گفت : تولیدات مجموعه ای که امروز فاز جدیدش را افتتاح نمودیم ، کاملاً در راستای تامین نیازهای مردم در ایام شیوع بیماری کرونا بوده و توانسته است در همین واحد کوچک تولیدی، ۳۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد کند که یک نوید خوب برای این نوع از صنایع به شمار می آید.

اسماعیل زمانی تأکید داشت مسئولین منطقه باید سرمایه گذاران را تشویق به سرمایه گذاری و حضور در بخش صنایع بهداشتی کنند . او در همین راستا افزود : بر اساس پیش بینی سیستم بهداشت و درمان کشور ، کرونا تا مدت ها با مردم زندگی خواهد کرد و جامعه به این محصولات نیاز شدید دارد که از همین روی باید اینگونه صنایع را توسعه و تولیدات شان را افزایش دهیم.

48

Football news:

Rostov will reject the offer of Genoa for Shomurodov, as they want more than 8 million euros (SE)
Mendes earned about 20 million euros during the summer transfer window
Carragher on Arsenal: Liverpool are a few years ahead, but Arteta can take them to the Champions League
Roma is the favorite in the fight for Jovic. Real Madrid have offers from Inter and Milan
Ruben Dias has arrived in Manchester to complete his move to city
Van Dijk's transfers are the key to Liverpool's victory. They killed any attempts of Arsenal to press
Tony Adams: Leno is not a top-4 goalie. For me, Martinez was number one