Iran

وضعیت آب در روستاهای تنگستان بهبود یافت/ احداث ۱۳ مدرسه جدید

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحسن رفیعی پور عصر شنبه در نشست با تعدادی از دهیاران شهرستان به مناسبت روز دهیاری‌ها اظهار داشت: دهیاران به عنوان متولیان روستا در توسعه و آبادانی روستاها نقش بسزایی دارند.

وی با تقدیر از دهیاران تنگستان، خاطرنشان کرد: ۶۹ دهیار این شهرستان با مشارکت و تعامل با مردم در ارتقای شاخص‌های توسعه منطقه تلاش می‌کنند.

فرماندار تنگستان بیان کرد: امروز روستاهای ما برای توسعه و پیشرفت در مسیر بسیار خوبی قرار گرفته‌اند و با اقدامات و تلاش‌های انجام شده و امکانات ایجاد شده در روستاها، روستاییان به جامعه شهری متصل شده و در دسترسی به خدمات مختلف و مورد نیاز نسبت به گذشته مشکلات کمتری دارند.

وی یاد آور شد: خدمات دولت تدبیر و امید در حوزه آسفالت معابر، ورزش، بهداشت و درمان، آموزش، تسهیلات اشتغال روستایی، گاز رسانی و … در روستاهای تنگستان قابل تقدیر است.

توسعه زیرساخت‌های روستایی

رفیعی‌پور ادامه داد: توسعه یک شهرستان منوط به توسعه در بخش روستایی با تمامی زیرساخت‌های آن است و به همین دلیل پیگیر تمامی مشکلات روستایی و هر آنچه دهیاران از ما خواسته‌اند خواهیم بود و تا حصول نتیجه کوتاهی صورت نخواهد گرفت.

وی تاکید کرد: این به منزله رفع همه مشکلات مورد نظر نیست، حجم بالای درخواست‌ها و مشکلات و کمبود اعتبارات، باعث می‌شود نتوانیم تمامی مشکلات مدنظر روستاها را حل کنیم.

فرماندار تنگستان خاطرنشان کرد: برقراری ارتباط و تعامل دهیاران با مردم و هماهنگی با بخشدار و شوراهای اسلامی روستا موجب توسعه در روستاها می‌شود.

وی ادامه داد: تلاش دهیاران برای حفظ محیط زیست بسیار مهم بوده و دهیاران ضمن جلوگیری از تخریب منابع طبیعی، نهایت تلاش خود را برای حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم رودخانه‌ها و خارج از محدوده روستا را در اولویت کاری قرار دهند.

توسعه اشتغال روستایی

رفیعی پور افزود: سال گذشته ۴۳۶ میلیارد ریال از محل ارزش افزوده به حساب ۶۹ دهیاری شهرستان تنگستان واریز شده است.

فرماندار تنگستان ادامه داد: سال گذشته ۳۶۰ میلیارد ریال از محل اشتغال روستایی تسهیلات اشتغالزایی روستایی پرداخت شده است و مقام دوم استان در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی داشته‌ایم.

وی بیان کرد: دهیاران موظفند گزارش عملکرد سال ۹۸ خود را تا پایان تیرماه با نصب بنر در سطح روستا به اطلاع مردم برسانند.

رفیعی پور ادامه داد: از این هفته بازرسی از دهیاری‌ها و پروژه‌های انجام شده از محل اعتبارات سال ۹۸ و سه ماهه ۹۹ صورت خواهد گرفت.

فرماندار تنگستان یاد آور شد: پروژه اصلاح تقاطع گادوی با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی فعال بوده و تمامی تلاش خود را برای بهره برداری از پروژه در هفته دولت امسال به کار می‌بندیم.

رفع بحران آب

وی گفت: بحران شدید کم آبی را با همکاری دهیاران و آبفا مدیریت کرده، تا نقطه مطلوب فاصله داریم ولی وضعیت آب روستاها بنا به اظهار شوراها و دهیاران نسبت به سال‌های گذشته خیلی بهتر شده است.

رفیعی پور بیان کرد: در تأمین و اخذ سهمیه قیر یارانه‌ای برای آسفالت معابر روستایی در سطح استان، شهرستان اول بوده‌ایم.

وی ادامه داد: گاز رسانی به روستاهای منطقه خائیز در حال انجام بوده و در هفته دولت امسال به بهره برداری خواهد رسید.

رفیعی پور گفت: پیگیر پروژه تعریض و بهسازی مسیر ارتباطی قباکلکی _ عالی حسینی بوده و امیدواریم این پروژه را امسال عملیاتی کنیم.

فرماندار تنگستان یادآور شد: دهیاران در کمک به مدارس روستایی و رفع مشکلات مدارس از هیچ کوششی دریغ نکنند. ۱۳ مدرسه جدید در روستاهای شهرستان در حال احداث بوده و امیدواریم تا پایان سال تکمیل و به بهره برداری برسانیم.

Football news:

Manchester City conceded a goal from outside the box in the Champions League for the first time since 2018
A unique special for city scored for Lyon: Cornet puts only them in the Champions League. And the French don't lose with his goals
Pep didn't need the lion captain. All his childhood, he played barefoot, and added next to his friend van Dijk
Golovin scored and provided an assist in Monaco's friendly with AZ
Mueller Pro 8:2 with Barca: We did not control the game so much even in the match with Brazil in 2014
Ander Herrera: if PSG don't win the Champions League, it won't be a failure
Arsenal are investigating the transfer of Pepe for 72 million pounds. The club wants to find out if he overpaid