Iran

ورزش همگانی در اختیار مردم قرار داده شود/لزوم ورود نمایندگان مجلس

به گزارش خبرگزاری مهر، مالک حسین زاده عصر امروز در آئین رونمایی از کتاب جامع پیلاتس که در جریان برگزاری سمینار مجازی ملی مدیریت بحران کرونا با محوریت ورزش در خدمت سلامتی انجام شد، اظهار کرد: وزارت ورزش باید این بند سه قانون اساسی را اجرا می‌کرد اما سال‌های گذشته هیچ اتفاقی در این خصوص صورت نگرفت و در جلسات مختلف با وزیر کشور خواهش شده است که این بند انجام شود.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس نیز باید از وزارت ورزش این امر را بخواهند که چرا این بند مغفول مانده است، افزود: یکی از مشکلاتی که در کشور وجود دارد، توسعه نداشتن ورزش همگانی است و تنها راه نهادینه کردن ورزش همگانی نیز استفاده از مقالات و فعالیت‌های علمی است تا بتوانیم از ورزش سنتی جدا شده و به سمت ورزش علمی حرکت کنیم.

عضو شورای ورزش همگانی کشور گفت: این سیمنار، اولین سیمنار آنلاین ورزشی کشور است که با محوریت «مدیریت در بخش همگانی» برگزار می‌شود که البته این سیمنار ۱۰ محور دارد که می‌توان از مقالاتی که به دبیرخانه سمینار ارسال می‌شود، از خروجی آن در بحث سلامت کشور استفاده کرد.

دبیر سمینار مجازی ملی مدیریت بحران کرونا در ادامه این آئین بیان کرد: این سمینار برای اولین بار در استان خوزستان برنامه‌ریزی شده است که در یکی از بخش‌های این سمینار امروز شاهد رونمایی از کتاب جامع پیلاتس توسط خانم منیژه منصوری هستیم که در این کتاب ورزش‌های مناسب در خانه برای کمک به کاهش اثرات کرونا، به جامعه ورزش و تمام افراد ارائه شده است.

هومن خدری افزود: آئین رونمایی سمینار مجازی ملی مدیریت بحران کرونا با محوریت ورزش در خدمت سلامتی نیز ۱۶ آذرماه امسال به مناسب روز پرستار برگزار خواهد شد که در نظر داریم با ارائه روش‌های نوین به ورزش کشور آن هم در دوران کرونا خدمات ارائه دهیم.

به گزارش مهر، سمینار مجازی ملی مدیریت بحران کرونا با محوریت ورزش در خدمت سلامتی در دو بخش «ارائه مقالات» و «درس آموخته» و با کمک ورزش وزارت نیرو برگزار می‌شود.

دبیرخانه شورای مرکزی ورزش وزارت نیرو، ورزش صنعت آب و برق، فدراسیون ورزش کارگری و اداره کل ورزش و جوانان خوزستان نیز از حامیان برگزاری این سمینار هستند.

Football news:

Milner on 1-0 with Ajax: it was important for Liverpool to show a good game after a week of UPS and downs
Lukaku has 4+2 in the last 3 games in the Champions League. He participated in all 6 Inter goals
Miranchuk on the draw with Salzburg: Two goals on the road is a very good indicator
Hector Herrera on 0:4 with Bayern: We played very well with the best team in the world. Don't write off us
Antonio Conte: Borussia are well prepared, they have a lot of potential. Inter could have won
Guardiola on 3:1 with Porto: a Good start. In the Champions League, there are 5 substitutions, the players who came out showed themselves well
Flick about Mueller: he's a continuation of the coach's hand on the field. Thomas manages the team, drives it forward