Iran

ویژگی‌های بالش مناسب

انتخاب بالش برای خواب هر شب یک کار بسیار مهم است. شاید متوجه آن نشوید، اما نوع بالشی که انتخاب می‌کنید و نحوه مراقبت از آن بر کیفیت خواب و سلامت کلی شما تأثیر خواهد گذاشت.

برای شروع یک روز خوب باید شب قبل خوب خوابیده باشید، پس داشتن یک بالش خوب ضروری است. یک بالش استاندارد روی کیفیت خواب تاثیر دارد.

ما فکر می‌کنیم که ارزش آن را دارد تا اطلاعات بیشتری در مورد بالش‌ها بیاموزیم، زیرا آن‌ها می‌توانند تأثیرات منفی بر سلامتی ما بگذارند.

ویژگی‌های بالش مناسب

۱. ممکن است شما گردن درد داشته باشید:

اگر سر خود را برای مدت طولانی خم نگه دارید، مانند زمان خواب، می‌تواند باعث ناراحتی شود و بسته به موقعیت خواب شما، مهم است که بالش نیز چقدر محکم باشد. زیرا اگر برای شما خیلی نرم یا خیلی محکم باشد، می‌تواند باعث درد گردن شود.

به عنوان مثال، اگر به سمت کنار خود می‌خوابید، باید یک بالش محکم‌تر انتخاب کنید تا از گردن خود پشتیبانی کافی داشته باشید تا بیش از اندازه خم نشود. اگر روی شکم خود می‌خوابید، بهتر است به سراغ یک بالش نرم‌تر بروید، در غیر این صورت، بالش سر شما را عقب رانده و باعث ایجاد یک منحنی در گردن می‌شود و اگر روی پشت خود بخوابید، یک بالش محکم گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود، زیرا ممکن است با فشار آوردن گردن به جلو، گردن درد ایجاد کند.

۲. ممکن است کمردرد داشته باشید:

نحوه پشتیبانی بالش از سر، گردن و شانه‌های شما نیز می‌تواند بر کمر شما تأثیر بگذارد. تراز نادرست هنگام خواب می‌تواند درد کمر شما را بدتر کند.

به عنوان مثال، اگر روی شکم خود می‌خوابید، بهتر است یک بالش صاف داشته باشید، در غیر این صورت، ممکن است ناراحتی در کمر شما ایجاد شود. داشتن یک بالش که به اندازه کافی بالا باشد برای نگه داشتن گردن و ستون فقرات در یک خط مهم است و کسانی که روی پشت خود می‌خوابند باید بالشی را انتخاب کنند که از منحنی طبیعی گردنشان پشتیبانی کند.

۳. ممکن است سردرد داشته باشید:

خوابیدن بر روی بالش اشتباه همچنین می‌تواند منجر به سردرد شود. اگر بالش از پشتیبانی مناسبی برخوردار نباشد، ممکن است گردن در هنگام خواب به همان وضعیت ناراحت کننده بماند. این می‌تواند باعث پیچیده شدن گردن شما و در نتیجه سردرد شود.

۴. ممکن است یک واکنش آلرژیک داشته باشید:

اگر در خواب، مشکل خارش چشم و سردرد دارید یا اگر در طول روز عطسه می‌کنید و احساس خستگی می‌کنید بهتر است به بالش خود توجه کنید. اگر می‌خواهید از بروز آلرژی جلوگیری کنید، باید مرتباً بالش خود را بشویید. دلیل این امر کنه‌های گرد و غبار است که بسیاری از افراد به آن حساسیت دارند. علائم دیگر ممکن است شامل مشکلات آسم، اگزما و سینوس باشد.

۵. ممکن است مشکل بی خوابی داشته باشید:

این که آیا آلرژی است که شما را در شب بیدار می‌کند یا درد در گردن شما یک بالش بد می‌تواند دلیل عدم خواب کافی با کیفیت باشد. این بدان معنی است که بدن شما زمان کافی برای شارژ مجدد ندارد. کمبود خواب می‌تواند طیف گسترده‌ای از مشکلات را تحت تأثیر قرار دهد از جمله مشکلات مربوط به تأثیرگذاری بر مهارت‌های تفکر شما تا خطر ابتلا به دیابت، چاقی و فشار خون بالا را افزایش دهد.

۶. ممکن است دچار مشکلات پوستی شوید:

هنگامی که روی شکم یا به سمت کنار می‌خوابید، صورت شما در تماس با بالش قرار می‌گیرد؛ بنابراین تمام باکتری‌های صورت، چربی و کثیفی‌های صورت شما روی بالش مالیده می‌شود. آن‌ها می‌توانند پوست شما را تحریک کرده و باعث ایجاد جوش و آکنه شوند.

برای حل این مشکل چند روش وجود دارد. می‌توانید بالش خود را مرتباً تغییر دهید، یا می‌توانید یک بالش مخصوص بخرید. برخی بالش‌ها می‌تواند از بازگشت شما به یک طرف و لمس کردن بالش جلوگیری کند. همچنین بالشتک‌هایی وجود دارند که در مواد خود دارای نقره یونی هستند و باکتری‌های مضر را از بین می‌برد.

۷. شما ممکن است خروپف کنید:

یک بالش نامناسب یا یک بالش محکم که سر شما را به جلو هل می‌دهد می‌تواند باعث ایجاد خروپف در شما شود و اگر به کنه‌های گرد و غبار حساسیت دارید، التهاب در بینی و گلو شما می‌تواند راه هوایی شما را مسدود کند، بنابراین باعث می‌شود شما خروپف کنید.

منبع: بیتوته

Football news:

Thomas Tuchel: If both legs were intact, you could have seen my 40-meter sprint
PSG saved Tuchel's pet: Choupo-moting got everyone for free, managed not to score from a centimetre, and now pulled Paris to the semi-finals of the Champions League
Gian Piero Gasperini: The worst part is that we were so close. I can only thank the guys
Neymar was the player of the match Atalanta-PSG. He gave an assist
ПС PSG suffered through the entire quarter-final and turned it over in 149 seconds. Lifted the Italian curse and went so far in the Champions League for the first time in 25 years
ПС PSG's pain was transformed into happiness: in three minutes, the suffering stars turned into celebrating kings
The club from Italy won't win the Champions League for the 10th year in a row. This is an anti-record