Iran

وظیفه قوه قضائیه برای رسیدگی به حساب آقازاده‌های مقیم خارج از کشور

در این جلسه که حدود 3 ساعت بود ، دانشجویان انتقادات و نقطه نظرات خود را مطرح کردند .یکی از دانشجویان از وجود 15میلیون پرونده در قوه قضائیه شکایت داشت و آن را شایسته جامعه شیعی ندانست.
دانشجوی دیگری از فضای مجازی و آسیب‏‌های اخلاقی آن گلایه کرد. دانشجویی معترض به چسبندگی زیاد این قوه به نهاد حاکمیت بود، و دانشجویی هم از مقابله با فساد گفت و لازمه نتیجه بخش بودن این نوع مقابله را اراده و جدیت در دستگاه قضایی دانست.
در این جلسه جناب آقای دکتر رییسی به این نکته  اشاره کردند که مردم و از جمله دانشجویان همواره از قشرهایی هستند که پیگیر برقراری عدالت و بخصوص وضعیت پرونده‌های فساد بوده و میباشند و نسبت به نحوه مواجهه با این پرونده‌ها معولاً انتقادهایی هم داشته و دارند .
یکی از جمله های این انتقادها ، ابهام قانون درباره افشا‌کنندگان فساد است. موضوعی که گاهی باعث شده افراد یا رسانه‌های مطرح‌کننده فساد ، خود نیز گرفتار رفت و آمدهای قضایی هم بشوند.
ایشان در این مورد گفت: از این پس اعلام‌کنندگان فساد نه تنها تحت فشار قرار نخواهند گرفت بلکه تشویق هم می‌شوند و در ادامه گفت: مردم بهترین ناظران علیه فساد هستند، و هرجا به مردم اعتماد کردیم و مردم را به میدان آوردیم، آنجا حوزه موفقیت ما بوده است؛ لذا از گزارشات مردمی پیرامون فساد حمایت می‌کنیم و کسانی را که خبر از فساد دهند، مورد تشویق قرار می‌دهیم.
جناب رئیسی با تأکید بر اینکه دستگاه قضایی هیچ خط قرمزی در برخورد با فساد ندارد، افزود: در این بخش نیز از ظرفیت‌ها و نظارت‌های مردمی استفاده خواهیم کرد.
این متن خبری بود که در اواخر اردیبهشت 1398 در سایت های خبری منتشر شد و مورد استقبال مردم و رسانه ها نیز قرار گرفت .
در ادامه یادداشتی نوشتم : از این فرصت ارزشمند استفاده میکنم و ضمن اینکه برای سلامتی ایشان که انسان سلیم النفس و قاطع و عادل و محکم و پای کار هستند ، دعا میکنیم که سخنان جناب آقای دکتر رییسی فقط جنبه خبری نداشته باشد و عملی و اجرایی و ملموس هم باشد . یعنی مصداق (( لم تقولون ما لا تفعلون )) نباشد و نشود .اما برای حسن شروع، اولین واکنش به صحبت های جناب آقای رییسی را می‌توانم به سمت و سوی مصاحبه جناب آقای بهمنی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و عضو‌کمیسیون اقتصادی مجلس و رییس کل سابق بانک مرکزی که عملا جعبه سیاه مالی دولت های جناب آقای احمدی نژاد بودند راهنمایی میکنم .
نزدیک به یک سال است که خبری بر روی سایت ها منتشر شده و گوینده آن مشخص و مشهور است و علی الظاهر نیازی هم به جایزه و تشویق ندارد و جایزه اش را می توانید در بین اقشار نیازمند جامعه تقسیم و توزیع نمایید .
متن خبر این است :جناب آقای بهمنی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در مصاحبه ای که در 15  تیر سال ۱۳۹۷ داشتند اینگونه گفت: « دو سال ارز ناشی از صادرات به کشور ما بازنگشته است.»
امروز پایان تیرماه ۹۷ اعلام می‌کنند مبلغ ۱۴۸ میلیارد دلار موجودی حساب آقازاده های ما در بانک های خارجی است. ذخایر کشورما این قدر نیست.
این موضوع نشان می‌دهد بیش از ذخایر ارزی کشور ما موجودی حساب آقازاده‌ها در خارج از کشور است.
این ۵ هزار آقازاده در خارج از کشور چه می کنند؟ گفته می شود ۳۰۰ نفر از آنها درس می خوانند.  بقیه آنها چه می کنند؟ دولت باید به این موضوع رسیدگی کند. قانون، تکلیف را روشن کرده است. نظارت بر موسسات پولی و بانکی با بانک مرکزی است و مسئول نظارت بر دولت نیز سازمان بازرسی و دیوان محاسبات است. باید گزارش شفاف در این خصوص ارائه شود.
خوب این متن یک مصاحبه رسمی و منتشر شده با یک مقام و کارشناس و کاردان مطلع از امور بانکی و مالی و پولی کشور است و قطعا و حتما میتواند خبر مستند هم باشد .
برای اینکه حرف جناب آقای رییسی هم اجرایی شود مستند به خبر میتوان به این موضوع ورود کرد و نیازی هم به جایزه و بوق و کرنا هم ندارد .
این روزها اخبار خوشی از گرفتن تعدادی اشخاص شنیده میشود که با زور و زدودند و تقلب مبالغ کلانی از اشخاص و یا بانک ها پول گرفتند و پایه ها و زنجیره های فساد را در جامعه ایجاد کرده بودند  که از این بابت و برقراری عدالت از جناب آقای دکتر رییسی سپاسگزاریم .
جناب آقای رییسی عزیز! این اشخاصی که گرفتید و ان شاءالله علنا محاکمه می کنید نسبت به آن ۱۴۸ میلیارد دلار  پول که در حساب های تعداد ۵۰۰۰ آقازاده در خارج از کشور است، خرده پا هم حساب نمی شوند. تکلیف آنها و شفافیت این کار ها. را کی میخواهید روشن‌کنید؟ یا رسیدگی به واگذاری های اصل ۴۴ قانون اساسی و خصوصی سازی ها را کی میخواهید شروع و‌مشخص نمایید ؟

Football news:

Neymar has agreed with PSG that he will be released if Barcelona make an offer (As)
Wigan collapsed under external control. Perhaps all because of the murky betting in the Philippines
Pep on Manchester City's European Cup ban: I'm Sure we will be allowed to play in the Champions League
Defender Athletic Berchiche: Real Madrid have the best squad in the world
Ronaldo scored the 25th goal of the Serie A season (from a free kick!). There have not been such bombers in Juve for 59 years
Karl-Heinz Rummenigge: flick took Bayern back to the top level
Messi does not want to leave Barcelona, but is not happy with Bartomeu (Goal.com)