Iran

وزیرخارجه جدید کره شمالی به طور رسمی معرفی شد 

به دنبال بد عهدی‌ آمریکا در کاهش ندادن تحریم‌های کره شمالی برغم سه دور مذاکرات میان مقامات ارشد واشنگتن و پیونگ یانگ، خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) تأیید کرد که «ری سان گوان» فرمانده پیشین دفاعی ارتش با تجربه دیپلماتیک محدود، به عنوان وزیر امورخارجه جدید این کشور منصوب شده است. 
براساس این گزارش، سان گوان روز پنجشنبه در مراسم شام سال نو که توسط وزارت امورخارجه برای سفارتخانه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی برگزار شد، به عنوان وزیر جدید سخنرانی کرد. 
رسانه‌های شرق آسیا از جمله خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی ادعا می‌کنند که همزمان با انتضاب وزیر خارجه جدید کره شمالی، وزیر دفاع این کشور نیز تغییر کرده و فرد دیگری که سابقه طولانی در ساخت و ساز دارد به این سمت منصوب شده است. 
خبرگزاری یونهاپ روز جمعه گزارش کرد که «کیم جونگ گوان» به عنوان وزیر دفاع جدید کره شمالی منصوب شده و به جای «نو کیوانگ چول» وزیر دفاع پیشین کره شمالی تکیه زده است. 
تلویزیون دولتی کره شمالی روز پنجشنبه تصویر گوان را در کنار «کیم جونگ اون» رهبر این کشور در یک نشست در پیونگ یانگ نشان داده است. کیم جونگ گوان پیش از این به عنوان معاون وزیر نیروهای مسلح خلق و سرلشکر ارتش فعالیت می‌کرد. 
 «نو کیوانگ چول» که از ژوئن سال ۲۰۱۸ مسئولیت وزارت دفاع کره شمالی را بر عهده داشت، مشخص نیست استعفا کرده یا عزل شده و یا سمت دیگری به واگذار شده است.