Iran

یادمان پزشکان شهید کرونا در میدان هفت‌تیر پایتخت نصب می‌شود

به گزارش ایرنا از مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، پیروز حناچی روز سه شنبه در نشستی مشترک با رئیس و اعضای سازمان نظام پزشکی با حضور مصطفی معین وزیر اسبق علوم، ناهید خداکرمی عضو شورای اسلامی شهر تهران به مناسبت روز پزشک اظهارداشت: اتفاقی که با آن مواجهیم (کرونا) پیش‌بینی شده نبود اما تجربیات پیشین ایران در موارد مشابه در مواجهه با آن بسیار کمک کرد.
وی گفت: جامعه پزشکی در هشت سال دفاع مقدس خیلی خودجوش در همه عرصه‌ها حضور داشت، کار کردن در آن فضا ماندگار بود.
حناچی افزود: وقتی با بیماری کرونا مواجه شدیم، دکتر کریمی در دانشگاه تهران به همان زمان دفاع مقدس ارجاع داد و همان آمادگی بود که موج اول را خوب پشت سر گذاشتیم. 
شهردار تهران بیان کرد: در پایتخت در نیمه اول اردیبهشت با روزی سه تا چهار نفر بیمار کرونایی مواجه بودیم که تقریبا کنترل شده بود اما شرایط تغییر کرده و این نگرانی وجود دارد که اگر اینگونه ادامه پیدا کند همه از جمله جامعه پزشکی را فرسوده می‌کند.
وی گفت: ما در شهرداری بعد از وزارت بهداشت نخستین مجموعه درگیر بودیم و تلاش می‌کردیم بار مسئولیت را کم کنیم.
حناچی افزود: شهرداران مناطق موظف بودند به بیمارستان‌های مادر سر بزنند و با پخش گل و دیگر اقدامات روحیه پزشکان را تقویت کنند، در بنرهای سطح شهر تلاش می‌کنیم از کادر پزشکی قدردانی کنیم و این راه را ادامه می‌دهیم.
شهردار تهران، انتشار کتاب در آموزشگاه‌های علوم پزشکی به شکل ثابت، معرفی افراد (کادر درمان شهید) به شکل پلاک در مقابل خانه‌ها یا مزار آنان، طراحی و جانمایی اثری به نام همه پزشکان شهید در میدان هفت‌تیر را از جمله اقدامات این نهاد برای قدردانی از جامعه پزشکی عنوان کرد و گفت: مشکلاتی در مورد جانمایی این اثر وجود دارد که قرار است با نظام پزشکی در این زمینه هماهنگ شود.
وی گفت: بحران کرونا، بحرانی است که ظاهرا تا یکی دو سال آینده کشور را رها نمی‌کند، شهیدسلیمانی می‌گفت در دل همه بحران‌ها یک فرصت است به شرطی که نترسیم و نترسانیم.
حناچی افزود: در یکی از شبکه‌های خارجی دیدم که با وجود تلاش زیادی که برای مخالفت می‌کنند ناچار به اعتراف شدند و می‌گفتند که زیرساخت‌های آموزشی و درمان ایران در آسیا اول است.
شهردار تهران بیان کرد: وظیفه خودمان می‌دانیم در شرایط بحرانی در کنار جامعه پزشکی باشیم و این را افتخار خود می‌دانیم.

بیماری کرونا از روزهای پایانی بهمن سال ۱۳۹۸ کشور را درگیر کرده و بر اساس اعلام روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۳۱۴ هزار و ۷۸۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، ۲۷۲ هزار و ۵۳۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و ۱۷ هزار و ۶۱۷ نفر از مبتلایان جان خود را از دست دادند.

جامعه پزشکی تاکنون بیش از ۵هزار مبتلا به کرونا داشته است و بیش از ۱۴۰نفر از مدافعان سلامت به شهادت رسیدند.

Football news:

It's time to learn the names of new Borussia heroes. Now there are 17-year-old boys making goals
Paulo Fonseca: it's Important to bring Smalling back to Roma. We have only 3 Central defenders
Arteta about 2:1 with West ham: Arsenal made life difficult for themselves with losses, but they fought and believed in victory
Palace midfielder Townsend: Could have beaten Manchester United with a bigger difference. We had moments
Philippe Coutinho: I am motivated and I want to work hard to make everything work out well on the pitch
Torres on Chelsea: I Thought I could remain a top player, but I was unstable. Although there were enough successes
Neville on the broken penalty against Manchester United: an Absolute disgrace