Iran

زالی: گروه‌های پرخطر از حضور در محل‌های شلوغ برای اقامه نماز عید فطر بپرهیزند

به گزارش شنبه شب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علیرضا زالی درباره وضعیت کرونا در استان تهران اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته مجموع افراد جدیدی که در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان تهران با تشخیص کووید ۱۹ بستری شدند، در بخش‌های عادی ۱۰۸ نفر و در بخش های مراقبت های ویژه ۵۱ نفر می‌شود.
وی ادامه داد: این آمار نسبت به روز گذشته کاهش نسبی در میزان بستری‌های جدید در بخش‌های عادی و ویژه را نشان می‌دهد.
زالی تعداد افرادی که در ۲۴ ساعت گذشته از بیمارستان‌های استان مرخص شده اند را ۱۴۹ نفر عنوان کرد.
وی با اشاره به برگزاری نماز عید فطر در روز عید در سراسر کشور، تاکید کرد: توصیه بهداشتی ما برای افرادی که پرمخاطره تلقی می‌شوند مانند افراد بالای ۶۵ سال، زنان باردار، بیماران ریوی و تنفسی، قلبی و عروقی، افراد دیابتی و کسانی که دچار فشار خون‌های کنترل نشده هستند و یا اینکه برای کنترل فشارخون خود چندین دارو دریافت می‌کنند، همچنین افرادی که در دو هفته اخیر با بیماران مشکوک به کرونا در تماس بوده‌اند و یا افرادی که دچار علائم گوارشی و یا تب و سرفه و تنگی نفس هستند و همچنین افراد دچار بیماری‌های زمینه‌ای مانند سرطان و خاص هستند و کسانی که داروهای تضعیف کننده سیستم دفاعی دریافت می‌کنند و یا مدت طولانی کورتن مصرف کرده‌اند، این است که از رفتن به مراکز پرتجمع و عمومی برای برگزاری نماز عید فطر اجتناب کنند.
زالی یادآور شد: هر کسی که فکر می‌کند در مخاطره بیشتری از نظر سلامت قرار دارد بهتر است طبق روال گذشته از حضور در مراکز پرتجمع خودداری کند.
وی با اشاره به عدم برگزاری نماز عید فطر امسال به صورت متمرکز در مصلی تهران، اظهار کرد: ترجیحا نماز عید امسال در شرایطی که امکان برگزاری در فضاهای غیر مسقف و باز وجود داشته باشد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
زالی با تاکید بر ضرورت همراهی مهر و وسایل تجهیزات فردی توسط افراد، بر لزوم رعایت فاصله بین فردی از تمام جهات بین نمازگزاران تاکید کرد.

Football news:

Flick about comparisons with Heynckes: He's on a different level. Jupp had been successful for years, and I only came in November
Smertin got into the Premier League because of Abramovich's kindness: the transfer to torpedo failed, the billionaire sheltered him in Chelsea
Ruediger tries to convince Werner to move to Chelsea
The Prosecutor asks for 6 months in prison for Diego Costa. The forward is accused of non-payment of taxes
Ryan Giggs: Liverpool are an incredible team, they will win the Premier League. As a Manchester United fan, it pains me to say this
Holland will not play with Paderborn due to injury. Dowd is out for the rest of the season
Zorc about 0:1 from Bayern: the Game was equal. We played much better than in Paris or Munich