Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

„Amazon“ į „OpenAI“ konkurentą investuos iki 4 mlrd. USD

JAV technologijų milžinė „Amazon“ paskelbė investuosianti iki 4 mlrd. USD į dirbtinio intelekto (DI) startuolį „Anthropic“. Jis vysto generatyvinio DI pokalbių robotą „Claude“, konkuruojantį su bendrovės „OpenAI“ pernai išleistu ir žaibiškai išpopuliarėjusiu įrankiu „ChatGPT“.

Pirmajame investicijos etape „Amazon“ už nekontrolinį „Anthropic“ akcijų paketą sumokės 1,25 mlrd. USD, o investicija iki 4 mlrd. USD potencialiai galės išaugti vėliau, rašo „Financial Times“ (FT).

Anot su situacija susipažinusio ir savo vardo FT viešinti nenorėjusio asmens, per pavasarį uždarytą investicijų raundą „Anthropic“ buvo įvertinta 5 mlrd. USD. Ši bendrovė yra viena iš pagrindinių potencialių „OpenAI“ konkurentų, šiemet pritraukusių stambias investicijas. Pavyzdžiui, „Inflection AI“ iš „Microsoft“ ir „Nvidia“ pritraukė 1,3 mlrd. USD, Toronte įsikūrusi „Cohere“ iš „Nvidia“ ir kitų investuotojų pritraukė 270 mln. USD.

Vienas daugiausiai antakių sukėlusių generatyvinio DI sandorių įvyko vasaros pradžioje, kai vos kelias savaites iki tol veikęs startuolis „Mistral AI“ pritraukė 105 mln. Eur investiciją.

Savo ruožtu „Anthropic“ suka nuo vienos technologijų milžinės prie kitos: dar pernai į šį startuolį 300 mln. USD investavo „Google“. Vos prieš 7 mėn. „Anthropic“ teigė, kad savo DI modelius treniruos naudodama „Google“ turimus lustus bei naudos šios kompanijos debesį.

„Anthropic“ kuriamas pokalbių robotas „Claude“ yra „ChatGPT“ konkurentas – jis yra vienas iš DI produktų, prieinamų per „Amazon Web Services Bedrock“ paslaugą, leidžiančią klientams debesyje kurti DI aplikacijas.

„Amazon“ siekia sustiprinti savo pozicijas generatyvinio DI srityje. Bendrovė nori, kad jos lustai „Trainium“ ir „Inferentia“ taptų alternatyvomis „Nvidia“ kuriamiems procesoriams, kurie yra pagrindinis DI modelių kūrėjų pasirinkimas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.