Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Analitikai: Kremlius ėmė painiotis, kurias okupuotas teritorijas laikyti „savomis“

Analitikai: Kremlius ėmė painiotis, kurias okupuotas teritorijas laikyti „savomis“

Atrodo, kad Kremlius vis dar neapsisprendžia, kurias neteisėtai okupuotas Ukrainos teritorijas laikyti „savomis“, rašo JAV įsikūrusio Karo studijų instituto (ISW) analitikai.

„Atrodo, kad Kremlius vis dar neišsiaiškino, kurias Ukrainos teritorijas, jo teigimu, prisijungė Rusija, todėl praėjus metams po neteisėtos okupuotų teritorijų aneksijos tarp Rusijos vyriausybės ir okupacinės valdžios pareigūnų tvyro ilgalaikė sumaištis“, – rašo analitikai.

Pažymima, kad vadinamasis Sevastopolio gubernatorius Michailas Razvožajevas savo „Telegram“ kanale paskelbė žemėlapį, kuriame visas Krymas, Luhansko, Donecko, Zaporižios ir Chersono sritys pavaizduotos kaip Rusijos teritorija.

Ukrainos žemėlapis su okupuotomis teritorijomis

Ukrainos žemėlapis su okupuotomis teritorijomis

Tuo pat metu Chersono srities okupacinė administracija paskelbė dar vieną žemėlapį, kuriame Rusijos teritorija maždaug siekia dabartinę fronto liniją keturiose neseniai aneksuotose teritorijose.

„Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas pareiškė, kad karas Ukrainoje tęsis tol, kol „bus išlaisvintos prigimtinės Rusijos teritorijos“. Neaiškus D.Medvedevo pareiškimas ir skirtingi okupacinių pareigūnų žemėlapiai rodo, kad Kremlius dar nenurodė, kurias konkrečiai teritorijas jis aneksavo ar ketina aneksuoti“, – sako analitikai.

2022 m. rugsėjį buvo surengti suklastoti „referendumai“ dėl okupuotų Ukrainos teritorijų prijungimo prie Rusijos. Jie vyko grasinant ginklu, be tarptautinių stebėtojų ir turėjo klastojimo požymių. Jų nepripažino nei Ukrainos valdžios institucijos, nei demokratinė pasaulio bendruomenė. 

Šių metų rugsėjo pradžioje Rusija okupuotose teritorijose surengė tariamus regioninius ir savivaldybių „rinkimus“.