Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Baku atmetė kaltinimus dėl etninio valymo Kalnų Karabache

Armėnijos ministras pirmininkas Nikolas Pašinianas kelis kartus apkaltino Azerbaidžaną vykdant etninio valymo kampaniją po to, kai rugsėjo 20 dieną netikėtai baigėsi dešimtmečius trukęs anklavo siekis atsiskirti nuo Azerbaidžano valdžios.

Šeštadienį N. Pašinianas sakė, kad daugiau kaip 100 tūkst. iš maždaug 120 tūkst. Kalnų Karabacho gyventojų pabėgo į kaimyninę Armėniją.

„Negalime sutikti su kaltinimais etniniu valymu ar genocidu“, – šeštadienį per interviu AFP sakė Azerbaidžano prezidento Ilhamo Aliyevo (Ilchamo Alijevo) patarėjas užsienio politikos klausimais Hikmetas Hajiyevas (Hikmetas Hadžijevas).

„Etninis valymas yra prievartinis veiksmas, kai kas nors panaudoja jėgą prieš civilius gyventojus – būtent tai prieš 30 metų prieš mus panaudojo Armėnija“, – teigė jis.

„Tačiau tai nereiškia, kad pakartosime tą patį. Nebuvo nė vieno smurto ar žiauraus elgesio prieš civilius gyventojus atvejo. Jie patys tai patvirtina“, – konstatavo prezidento patarėjas.

„Kalnų Karabache nebuvo jokių „armėnų“ civilių“, – pridūrė jis.

„Visada laikėme juos azerbaidžaniečiais, bet, deja, neteisėtas separatistinis darinys neleido mums su jais tiesiogiai bendrauti“, – sakė jis, turėdamas omenyje tris dešimtmečius anklavą valdžiusius etninius armėnų separatistus.

Jis sakė, kad Azerbaidžanas pasitelkė vidaus saugumo pajėgas, kurios koordinuoja veiksmus su vadinamosiomis Armėnijos vietos valdžios institucijomis.

„Jos vis dar kontroliuoja miestus“, – teigė jis.