Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Brazilija: V. Putinas nebus sulaikytas, jei kitąmet atvyks į G 20 susitikimą

Luizas Inacio Lula da Silva, Brazilijos prezidentas, pareiškė, kad Vladimiras Putinas, Rusijos vadovas, nebus sulaikytas, jei kitais metais dalyvaus Didžiojo dvidešimtuko (G 20) aukščiausiojo lygio susitikime Rio de Žaneire.

Kovą Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) išdavė V. Putino ir jo vaiko teisių kontrolierės arešto orderius dėl kaltinimų karo nusikaltimu – neteisėtai deportavus ukrainiečių vaikus. Išsamiau apie tai skaitykite čia.

Kremlius šiuos orderius laiko niekiniais.

V. Putinas praleido šių metų G 20 susitikimą Naujajame Delyje, nors Indija nėra TBT narė. Į Indiją ir kitus neseniai vykusius tarptautinius susitikimus jis išsiuntė Sergejų Lavrovą, savo užsienio reikalų ministrą.

Brazilija yra TBT narė, tačiau L. I. Lula da Silva, šeštadienį kalbėdamas su Indijos naujienų kanalu „Firstpost“, sakė, kad V. Putinas bus pakviestas į kitų metų renginį, kurį rengs Brazilija.

„Mėgaujamės ramybe ir mėgstame gerai elgtis su žmonėmis. Todėl manau, kad V. Putinas gali atvykti į Braziliją“, – sakė jis.

„Jei, man esant Brazilijos prezidentu, jis atvyktų į Braziliją, jis jokiu būdu nebūtų sulaikytas“, – tvirtino L. I. Lula da Silva.

Jis taip pat sakė, kad kitais metais dalyvaus Rusijoje vyksiančiame BRICS bloko aukščiausiojo lygio susitikime.

Šeštadienį G 20 šalys priėmė deklaraciją, kurioje Maskva nebuvo pasmerkta dėl savo plataus masto karo Ukrainoje, tačiau visos valstybės paragintos susilaikyti nuo jėgos naudojimo teritorijoms užgrobti.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“