Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Dirbantiems su įslaptinta informacija bus draudžiama vykti į Rusiją, Baltarusiją

Su įslaptinta informacija dirbantiems žmonėms bus draudžiama vykti į Rusiją, Baltarusiją, kitas grėsmę keliančias šalis.

Apie tai po Vyriausybės nacionalinio saugumo komisijos posėdžio pranešė Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas.

„Valstybių sąrašą sudarys Valstybės saugumo departamentas su Užsienio reikalų ministerija“, – žurnalistams penktadienį sakė jis.

Pasak V. Vitkausko, pats draudimas bus numatytas Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo pataisose, kurias rengia Krašto apsaugos ministerija.

„Tame įstatyme bus numatyti ribojimai draudimai vykti mūsų piliečiams, turintiems atitinkamus leidimus (dirbti su įslaptinta informacija – BNS), vykti į užsienį, kad apsaugotume juos pačius ir valstybės informaciją“, – sakė NKVC vadovas.

Pasak jo, ribojimai palies apie 26 tūkst. žmonių.

Komisijos posėdyje taip pat patvirtinta indikatorių sistema, pagal kurią būtų vertinamos grėsmės ir priimami sprendimai dėl sienų kontrolės.

„Sistema susideda iš keletos komponentų. Tie komponentai daugiausia sietini su karinio pobūdžio rizikomis, taip pat su informacinėmis atakomis, incidentais prie sienos, su nelegalios migracijos srautais“, – teigė V. Vitkauskas.