Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Dirbtinio intelekto startuolis „Genus AI“ gavo 6 mln. USD investiciją

Lietuvoje ir JAV veikiančios dirbtinio intelekto startuolis „Genus AI“ gavo 6 mln. USD rizikos kapitalo investiciją, taip jos kapitalo investicijos bendrai pasiekė 11 mln. USD.

Kaip praneša bendrovė, tarp naujų investuotojų yra Silicio slėnyje įsikūrusi tarptautinė skaitmeninės reklamos augimu užsiimanti kompanija „Aleph Group Inc.“, taip pat privatūs investuotojai, tokie kaip „Treasure Data“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Kazuki Ohta, „Heep Agency“ įkūrėjas Magnus’as Lundin’as, vienas iš „Oberlo“ (vėliau įsigyta „Shopify“) įkūrėjų Tomas Šlimas ir kiti.

„Genus AI“ kuria generatyvinę reklamą JAV prekėms ženklams, tai reiškia, kad teikia dirbtiniu intelektu grįstus sprendimus elektronine prekyba užsiimančioms įmonėms. Gautas lėšas bendrovė planuoja investuoti į infrastruktūrą, taip pat įtraukti papildomų sąsajų ir funkcijų į besiplečiančią jų dirbtinio intelekto platformą.

Tadas Jucikas, startuolio „Genus AI“ vykdomasis direktorius ir vienas iš įkūrėjų. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Tadas Jucikas, startuolio „Genus AI“ vykdomasis direktorius ir vienas iš įkūrėjų. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Dr. Tadas Jucikas, „Genus AI“ bendrasteigėjis ir generalinis direktorius, dalijasi, kad šiais metais bendrovė sugeneravo daugiau nei 10 mln. prekių vaizdų prekių ženklams, tokiems kaip „Parks Project“, „Annie Selke“, „Awe Inspired“, „Peter Thomas Roth“ ir daug kitų.

„Dirbtinis intelektas keičia tai, kaip prekės ženklai auga ir bendrauja su savo vartotojais. Mūsų tikslas yra pasiekti tai, kad šios itin greitai besivystančios dirbtinio intelekto technologijos būtų prieinamos visiems. Tad, palaipsniui atveriame platformą mažesniems prekių ženklams“, – sakė T. Jucikas.

„Dirbtinis intelektas mūsų pasaulį keičia vis greičiau. Smagu kurti pasaulinio lygio dirbtinio intelekto technologiją Lietuvoje. Čia turime ir noro, ir talentų, todėl privalome užimti stiprią poziciją globalioje arenoje technologijų, susijusių su dirbtinio intelekto panaudojimu. Mes džiaugiamės galėdami investuoti į komandą ir dirbtinio intelekto technologijų plėtrą Lietuvoje.“  – priduria Viktoras Jucikas,„Genus AI“ bendra įkūrėjas ir vyriausiasis technologijų vadovas, kuris vadovauja „Genus AI“ technologijų centrui Vilniuje. 

„Genus AI“ yra rizikos kapitalo finansuojamas technologijų startuolis, centrinę būstinę neseniai perkėlęs iš San Francisko į Našvilį. 2019 metais įmonė įkūrė dirbtinio intelekto technologijų centrą Vilniuje, į kurį investavo daugiau kaip 3 milijonus USD ir pritraukė pasaulinio lygio dirbtinio intelekto ir technologijų ekspertus. 

Anksčiau bendrovė yra pritraukusi investicijų iš pirmaujančių rizikos kapitalo ir verslo angelų investuotojų Europoje ir JAV, pavyzdžiui, „Picus Capital“, „Transamerica Ventures“, „Maschmeyer Group Ventures“, „HDI“ ir kt.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.