Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Egipto prezidentas ragina imtis veiksmų siekiant išvengti Izraelio sausumos puolimo 

Bendroje spaudos konferencijoje su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu (Emaniueliu Makronu) A. F. al Sisi užsiminė, kad jie kalbėjo apie tai, kiek daug civilių gyventojų aukų galėtų pareikalauti Izraelio sausumos invazija.

A. F. al Sisi atkreipė dėmesį į „Hamas“ pareigūnų pranešimus, kad per ilgiau nei dvi savaites trunkančius atsakomuosius Izraelio smūgius jau žuvo tūkstančiai civilių gyventojų, tarp kurių daug vaikų.

Palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija trečiadienį pranešė, kad nuo karo su Izraeliu pradžios šioje teritorijoje žuvo 6 546 žmonės.

Tarp žuvusiųjų yra 2 704 vaikai. Nuo konflikto pradžios taip pat buvo sužeisti 17 439 asmenys. 

Gazos Ruožo palestiniečių islamistų grupuotė „Hamas“ spalio 7 dieną netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Izraelyje žuvo daugiau nei 1,4 tūkst. žmonių, įskaitant civilius.

„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą; ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.