Lithuania

ES tikisi, kad JAV pasitraukimas iš derybų dėl skaitmeninio mokesčio nėra „galutinis“

Europos Sąjunga (ES) tikisi, jog Vašingtono sprendimas sustabdyti tarptautines derybas dėl technologijų milžinų apmokestinimo nebus nuolatinis, ketvirtadienį pareiškė už ekonomikos reikalus atsakingas Europos Komisijos narys Paolo Gentiloni.

„Labai apgailestauju dėl JAV žingsnio sustabdyti tarptautines derybas dėl skaitmeninės ekonomikos apmokestinimo. Tikiuosi, jog tai bus laikina kliūtis, o ne galutinis derybų sustabdymas“, – pažymėjo jis.

Vašingtonas ketvirtadienį supykdė savo partnerius Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO), paskelbęs, jog traukiasi iš derybų, kuriose siekiama užtikrinti, kad technologijų milžinai, tokie kaip „Google“ ir „Facebook“, mokėtų didesnius mokesčius.

EBPO derybose 137 šalys sausį sutarė susitarimą dėl tarptautinių bendrovių apmokestinimo pasiekti iki 2020 metų pabaigos.

Apmokestinant tokias įmones, turi būti atsižvelgiama į faktinę veiklą, kurią jos vykdo kiekvienoje šalyje, kad didžiosios technologijų grupės negalėtų mokėti mokesčių tose šalyse, kuriose pelno mokesčio tarifai yra mažiausi.

ES anksčiau mėgino įdiegti europietiškąją skaitmeninio mokesčio versiją, tačiau, valstybėms narėms nepasiekus tarpusavio sutarimo šiuo klausimu, tokie planai buvo atidėti ir buvo nuspręsta ieškoti tarptautinio sprendimo.

„Europos Komisija nori pasaulinio sprendimo, kad įmonių apmokestinimas atitiktų 21-ojo amžiaus tikrovę“, – pareiškė P. Gentiloni.

„Tačiau jeigu paaiškės, jog šiemet to nebus įmanoma pasiekti, mes esame aiškiai pareiškę, jog pateiksime naują pasiūlymą (dėl skaitmeninio mokesčio) ES lygmeniu“, – pridūrė jis.

Pasiekti susitarimą dėl skaitmeninio mokesčio, kuris būtų taikomas visoje ES, nebus lengva, nes tam visų pirma griežtai prieštarauja Airija, kur savo ES būstines yra įkūrę keli JAV technologijų milžinai, įskaitant „Facebook“ ir „Apple“.

Sprendimai mokesčių klausimais ES priimami tik tuo atveju, jeigu jiems pritaria visos valstybės narės.

Todėl kelios Europos šalys, įskaitant Austriją, Ispaniją, Vengriją ir Italiją, pradėjo rengti savo planus įvesti skaitmeninių paslaugų mokestį.

P. Gentiloni patikino, jog Briuselis parems visas ES valstybes nares, kurios dėl skaitmeninio mokesčio sulauks prekybos sankcijų iš Jungtinių Valstijų.

Prancūzija mokestį didelėms skaitmeninėms bendrovėms įvedė 2019 metais ir Vašingtonas, keršydamas už tai, pagrasino nustatyti importo muitus 2,4 mlrd. USD vertės prancūziškoms prekėms.

Visgi šalys sutarė dėl paliaubų, kurios galios, kol bus pasiektas – arba nepasiektas – EBPO susitarimas.

Tačiau anksčiau šį mėnesį JAV paskelbė pradedanti tyrimus dėl Austrijos, Čekijos, Italijos, Ispanijos ir ES nebepriklausančios Didžiosios Britanijos, dėl kurių gali būti nustatyta daugiau muitų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Rašyti komentarą

Football news:

This is the best Milan in years: superkambekom with Juve (3 goals in 5 minutes!) saved the intrigue in Serie A
Zlatan Ibrahimovic: I am the President, player and coach! If I had been in Milan since the start of the season, we would have taken the scudetto
Sarri on the defeat by Milan: we played first-class football for 60 minutes. Then-turbidity
Pioli on the victory over Juve: Milan became a team. We can play even better
Pioli beat Juventus for the first time as a coach
Vardy has scored 10 goals for Arsenal in Premier League matches. Only Rooney has more
Ronaldo scores or gives an assist in 17 consecutive Serie A matches, where he scored 25 (21+4) points