Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Estija: iš antrosios pakopos po pensijų reformos pasitraukė mažiau nei 30% dalyvių

Rugsėjį Estijoje sukauptus pensijų pinigus iš antrosios pakopos atsiims daugiau nei 8.000 žmonių. Vidutinė suma išmokama siekia 9.304 Eur, o nuo reformos pradžios jau išmokėta beveik 1,5 mlrd. Eur.

„Norintiems palikti antrąją pensijų pakopą mokėjimai atliekami tris kartus per metus, t. y. rugsėjį, sausį ir gegužę“, – rašo err.ee.

Kristi Sisa, Pensijų centro valdybos narė, sako, kad per rugsėjį lėšos bus grąžintos 8.290 žmonių, iš pensijų fondų kartu su pajamų mokesčiu bus išmokėta 77,138 mln. Eur.

Vidutinė mokėjimo suma sudaro – 9.304 Eur su pajamų mokesčiu, vidutinė suma be pajamų mokesčio – 7.457 Eur.

Jei iki pensijos liko mažiau nei penkeri metai, nuo išmokos turi būti mokamas 10% pajamų mokestis, jei liko daugiau nei penkeri metai, pajamų mokesčio tarifas siekia 20%.

Nuo rugsėjį mokėtinos sumos valstybė gaus 15,3 mln. Eur pajamų mokesčio.

Pensijų reforma buvo įgyvendinta 2021 m., nuo to laiko dalyvavimas antrojoje pakopoje tapo savanoriškas. Taip pat buvo leista atsiimti sukauptas lėšas.

Rugpjūčio pabaigoje mažiau nei 30% kaupusiųjų antrojoje pakopoje buvo atsiėmę pensijai laikytus pinigus.

Pensijų reforma Estijoje vykdyta vadovaujantis principu, kad žmogus gali pats nuspręsti dėl savo pinigų panaudojimo, ar jis nori taupyti, ar ne.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Finansai“