Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

G. Jakštas susitiks su į Vilnių pėsčiomis einančiais mokytojais

G. Jakštas planuoja susitikti su mokytojais, į Vilnių einančiais nuo Rūdiškių pusės Trakų rajone, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Penktadienį neterminuotą streiką pradėję mokytojai reikalauja spartesnio atlyginimų kėlimo, dalis pedagogų protestuoja Vilniuje prie Vyriausybės, kiti iš įvairių Lietuvos miestų pėsčiomis keliauja į sostinę ir ten ketina prisijungti prie kolegų.

Vyriausybė siūlo algas mokytojams kitąmet kelti 21 proc., iš jų 10 proc. – nuo sausio, likusią dalį – nuo rugsėjo, tuo metu Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjunga siekia, kad darbo užmokestis nuo rugsėjo didėtų 20 proc., nuo kitų metų – dar 30 procentų, taip pat reikalauja gerinti darbo sąlygas.

Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, prie streiko prisijungė per 2 tūkst. mokytojų: 132-ose Lietuvos mokyklose iš viso streikuoja 2439 darbuotojai, 2257 iš jų – pedagoginiai darbuotojai, daugumą jų, 2,1 tūkstančio, sudaro mokytojai.

Iš viso įstaigose, kuriose vyksta streikas, dirba 11,2 tūkst. darbuotojų. Jos sudaro apie 7 proc. visų mokymo įstaigų.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjunga teigia, jog streiką pradėjo apie 3 tūkst. pedagogų maždaug 185 švietimo įstaigose.