Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

G. Nausėda Ukrainos parlamentarams žadėjo tęsti paramą

Prezidentas Gitanas Nausėda, pirmadienį susitikęs su Lietuvoje viešinčia Ukrainos parlamentarų grupe, žadėjo toliau telkti politinę paramą šiai su Rusija kariaujančiai šaliai, ragino dėti pastangas kovoje su korupcija ir pinigų plovimu siekiant narystės Europos Sąjungoje (ES).

„Ukraina turi gauti tai, ko jai reikia kovos lauke. Vakarų strateginis tikslas turi būti Ukrainos pergalė, kitu atveju Rusijos keliamos grėsmės tiek mūsų regionui, tiek Rytų kaimynystės šalims taps dar didesnės“, –  susitikime su Aukščiausiosios Rados delegacija sakė prezidentas.

Lietuvos vadovas pabrėžė, jog politikų darbas – telkti politinę paramą Ukrainai, ir patikino, jog Lietuva nuosekliai ragina sąjungininkus didinti ir spartinti karinę paramą Ukrainai

Lietuvos vadovas taip pat pažymėjo, kad Ukrainos vieta – Europos Sąjungoje ir NATO, tad svarbu, kad šalis pasinaudotų susidariusiu galimybių langu ir būtų priimtas teigiamas sprendimas iki šių metų pabaigos dėl stojimo į ES derybų pradžios.

G. Nausėda pažymėjo, kad tam būtina sąlyga yra reformų, kurias įvardija Europos Komisijos pateikta nuomonė dėl Ukrainos narystės ES paraiškos, įgyvendinimas.

Parlamento vaidmuo įgyvendinant reikalingas reformas, pasak prezidento, yra esminis, jis paragino ir toliau aktyviai siekti svarbių iniciatyvų patvirtinimo, ypač sutelkiant pastangas kovoje su korupcija ir pinigų plovimu.

Pirmadienį Lietuvoje vizitą pradėjusi Ukrainos Aukščiausiosios Rados narių delegacija taip pat susitiko su Lietuvos parlamento vadove Viktorija Čmilyte-Nielsen, numatyti susitikimai su kitais politikais, delegacija vyks į Druskininkus.

Ukrainos Aukščiausiosios Rados delegacija Lietuvoje viešės iki ketvirtadienio.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“