Lithuania

Generolui P. Plechavičiui atminti – 6600 ąžuoliukų giraitė

Susitarimą ir bendradarbiavimą dėl 6600 ąžuoliukų giraitės sodinimo pasirašė P. Plechavičiaus kadetų licėjaus laikinai atliekanti direktoriaus pareigas pavaduotoja ugdymui Ingrida Levickienė, Valstybinių miškų urėdijos direktorius Valdas Kaubrė ir visuomeninės organizacijos „LDK palikuonys“ vadovas Gediminas Armonavičius.

„Generolas P. Plechavičius visa savo širdimi buvo atsidavęs tautai ir tėvynei, visuomet stojęs ginti paprasto kaimo žmogaus ir padėjęs pamatus, ant kurių sustiprėjo Lietuvos kariuomenė. Ąžuolų giria – simbolinis generolo P. Plechavičiaus nuopelnų Lietuvai įprasminimas. Tai buvo tvirtas, drąsus ir ryžtingas vadas, rūpestingas kaip tėvas ir reiklus kaip mokytojas“, – sakė P. Plechavičiaus kadetų licėjaus laikinai atliekanti direktoriaus pareigas pavaduotoja ugdymui I. Levickienė.

Valstybinių miškų urėdijos vadovas V. Kaubrė teigė, kad urėdija ir miškininkai remia idėją įprasti generolo atminimą. „Šie sodinukai Kadetų licėjaus auklėtiniams bus puiki mokymo priemonė pažinti, mylėti, rūpintis ir puoselėti mišką – kaip generolas rūpinosi mūsų krašto vertybių išsaugojimu“, – sakė V. Kaubrė.

P. Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai įsipareigoja šia ąžuolų giraite rūpintis ir puoselėti kol medžiai sutvirtės ir perduoti šią tradiciją naujiems kadetų licėjaus auklėtiniams.

„Ši idėja turi labai gilią prasmę ir man primena mūsų iniciatyvą, kai Ukrainoje žuvusiems kariams atminti nuvežėme ir pasodinome du tūkstančius sodinukų. Kiekvienas pasodintas ąžuoliukas šeimai simbolizuoja prarastą patį artimiausią žmogų. Atmintis gyva tik tuomet, kaip ji yra puoselėjama“, – kalbėjo G. Armonavičius.