Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

H.Clinton šaiposi iš V.Putino: „Blogai, Vladimirai. Tu pats tai užsitraukei“

Apie tai rašo Jungtinės Karalystės dienraštis „The Independent“.

„Demokratijos gynimas Ukrainoje, NATO plėtra. Labai blogai, Vladimirai, tu pats dėl to kaltas“, – sakė buvusi JAV valstybės sekretorė, sukeldama juoką ir aplodismentus.

H.Clinton kalbėjo Valstybės departamente, kur puošniame Benjamino Franklino valgomajame atidengė savo oficialų portretą ir kreipėsi į esamus ir buvusius pareigūnus.

„Mes visada sakydavome, kad žmonės nėra verčiami stoti į NATO. Žmonės renkasi ir nori prisijungti prie NATO „, – pridūrė ji.

Aukščiausia šalies vadovė taip pat išsakė savo nuomonę apie buvusio prezidento respublikono Donaldo Trumpo, kuris ją nugalėjo 2016 m. JAV prezidento rinkimuose, politiką.

Ji pridūrė, kad dėl D. Trumpo elgesio, kai šis atstumdavo sąjungininkus, galėjo kilti klausimų dėl Vašingtono gebėjimo konsoliduoti paramą pagalbai Ukrainai, kad ši atremtų Rusijos invaziją.

„Žmonės galėjo tuo suabejoti, nes mes sudeginome tiek daug tiltų su savo sąjungininkais ir draugais“, – sakė ji.

15min primena, kad prasidėjusi Rusijos plataus masto invazija į Ukrainą paskatino Skandinavijos šalis prisijungti prie Aljanso. 2022 m. gegužę Švedija ir Suomija pateikė prašymus prisijungti prie bloko. 2023 m. balandį Suomija tapo 31-ąja NATO nare.

Vėliau Suomijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Mikaelis Antella pažymėjo, kad Helsinkis veda dvišales derybas su Vašingtonu dėl amerikiečių karinės bazės dislokavimo jos teritorijoje.

Švedijos paraišką dėl narystės ratifikavo visos NATO šalys, išskyrus Turkiją ir Vengriją.