Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Į Baltarusiją vykę tadžikai įklimpo Lietuvos pasienyje: net jei nežinojo, dėl ko – sužinojo

Į Baltarusiją vykusius du tadžikus įklampino netikri dokumentai.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai Medininkų PKP patikrino iš Lietuvos į Baltarusiją išvažiuojančio 44-erių Tadžikijos piliečio bei jo vairuoto 2008 m. gamybos krovininio mikroautobuso „Mercedes-Benz Sprinter“ dokumentus.

Dokumentų kontrolės metu pasieniečiams užsieniečio pateiktas belgiškas transporto priemonės registracijos liudijimas pasirodė įtartinas. Pirminiais duomenimis, tai – visiška klastotė.

Šeštadienį paryčiais Medininkų PKP pasieniečiai patikrino iš Lietuvos išvykstantį krovininį automobilį „Mercedes-Benz Actros“ su priekaba platforma „Kaessbohrer“ lietuviškais valstybinio numerio ženklais.

Pateiktas suomiškas „Opel Zafira“ registracijos liudijimas, įtariama, suklastotas.

Priekaboje buvo gabenami lengvieji automobiliai. Transporto priemonę vairavo 55-erių Tadžikijos pilietis. Pasieniečiai išsiaiškino, kad vieno gabento 2006 m. lengvojo automobilio „Opel Zafira“ be valstybinio numerio ženklų, pateiktas suomiškas registracijos liudijimas, įtariama, – taip pat suklastotas. Transporto priemonės registracijos liudijime ties automobilio identifikavimo numeriu (VIN) ir pagaminimo data matomos trynimo žymės.

Pasieniečiai dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo juo pradėjo du ikiteisminius tyrimus, kuriuos organizuoja ir jiems vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokuroras.

Apklausę liudytojais, VSAT pareigūnai tadžikus paleido. Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Automobiliai „Mercedes-Benz Sprinter“ ir „Opel Zafira“ saugomi Vilniaus pasienio rinktinėje.