Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

I.Šimonytė sieja mokytojų streiką su būsimais rinkimais

Pasak jos, atlyginimų klausimo taip radikaliai kelti nebuvo jokio reikalo.

„Turbūt tai šiek tiek yra susiję ir su būsimais rinkimais, ir bandymu kaip nors šiame laikotarpyje padidinti savo reikalavimus“, – LRT televizijai trečiadienį sakė premjerė.

I.Šimonytės teigimu, profesinės sąjungos, kurios šitą klausimą kelia labai aršiai, daro tai be reikalo, nes, jos teigimu, tai yra ir Nacionaliniame susitarime, ir Vyriausybės programoje.

„Kalbame apie 130 proc. vidutinio mokytojo darbo užmokesčio, palyginti su šalies vidurkiu. Ir nors Nacionaliniame susitarime numatyta tai pasiekti metų pabaigoje, nenorėdami numesti problemos tiesiog kitai Vyriausybei, norime tai pasiekti rugsėjo mėnesį“, – tvirtino ji.

„Tas rezultatas, kuris buvo pasiektas diskutuojant, kad tai yra 10 proc. darbo užmokesčio didinimas nuo sausio 1-osios ir likęs didinimas nuo rugsėjo 1-osios tam, kad tie santykiai – 130 proc. ir 150 proc. – būtų rugsėjo mėnesį pasiekti, yra tikrai puikus rezultatas“, – pridūrė I.Šimonytė.

Valdžios derybos vyksta su keturiomis iš penkių pedagogų profesinių sąjungų.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjunga, vadovaujama Andriaus Navicko, nuo penktadienio ketina rengti ilgalaikį streiką, mėnesio trukmės protesto akcijas prie Vyriausybės.

Egidijaus Milešino vadovaujama Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga ketvirtadienį tikisi baigti derybas su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dėl didesnių atlyginimų mokytojams.