logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Lithuania

I.Strazdauskaitės nužudymo byloje galo nematyti: suplanuoti posėdžiai iki pavasario

Praėjusį gruodį vykusių posėdžių metu baigiamąsias kalbas išsakė kaltinamoji pusė bei nukentėjusieji. Paaiškėjo, ir kokias bausmes kaltinamiesiems pusbroliams Bieliauskams bei dar dviem jų bendrams pasiūlė prokuratūra. Kaltinamuosius Ievos Strazdauskaitės nužudymu prokurorai mato sėdinčius už grotų iki jų gyvenimo galo.

Kaltinamąjį L.Bieliauską, atsižvelgus į jo ankstesnius teistumus, siūloma pripažinti pavojingu recidyvistu.

Pusbrolių Bieliauskų bendrams kitoje nusikalstamoje veikoje taip pat pasiūlytos įkalinimo bausmės: Algimantui Stankevičiui prokurorai prašo skirti 4 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, Tomui Zagurskui – 4 metų laisvės atėmimo bausmę.

Pasibaigus kaltinamosios pusės baigiamosioms kalboms, sausio 14-ąją pradėti sakyti gynybos baigiamieji žodžiai. Per 2 valandas trukusį posėdį spėjo pasisakyti tik dalis kaltinamųjų advokatų.

Sausio pabaigoje numatytame posėdyje bus išklausyti likę teisininkai, galiausiai suteiktas žodis patiems kaltinamiesiems. Jų baigiamosios kalbos numatytos vasario pabaigoje.

Tuomet dar bus skirta laiko prokurorų replikoms. Tad sprendimo šioje rezonansinėje byloje visuomenė neišgirs iki pat pavasario.

Prokuroras Artūras Urbelis, kuris po antradienį pasibaigusio posėdžio atsisakė žiniasklaidai teikti bet kokį komentarą, yra sakęs, kad kaltinamieji savo kaltę pripažįsta iš dalies: dėl vienų veikų – dalinai, dėl kitų – visiškai.

Iš trijų kaltinamųjų nužudymu merginos artimieji prašo solidariai priteisti 400 tūkst. eurų neturtinės žalos.

Gresia iki gyvos galvos

Pusbroliai kėdainiečiai Karolis Bieliauskas, Leonas Bieliauskas ir Mantas Bieliauskas šioje byloje kaltinami, kad, siekdami nuslėpti kitą nusikaltimą, bendrininkų grupėje kankindami žiauriai nužudė bejėgiškos būklės žmogų. Jie taip pat kaltinami neteisėtu laisvės atėmimu bei turto sugadinimu.

Maksimali bausmė už šiuos nusikaltimus – laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

I.Strazdauskaitė 2017 metų kovą išvyko į Vilnių iš tėvų namų Plungėje ir netikėtai dingo. Po kelių intensyvios paieškos dienų jos kūnas rastas Kėdainių rajone.

Teisėsaugos duomenimis, mergina mirtinai sumušta kastuvu.

Kauno apskrities VPK nuotr./Ieva Strazdauskaitė

Kauno apskrities VPK nuotr./Ieva Strazdauskaitė

Įtariama, kad nusikaltimo motyvu tapo prabangus merginos automobilis. Į organizuotą grupę susibūrę kaltinamieji, bylos duomenimis, inscenizavo eismo įvykį, o I.Strazdauskaitei išlipus iš automobilio ją pagrobė.

Keli epizodai ir 5 kaltinamieji

Šioje byloje kaltinimai pateikti dar dviem asmenims: marijampolietis Algimantas Stankevičius kaltinamas neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, jis ir kėdainietis Tomas Zagurskas taip pat kaltinami plėšimu naudojant šaunamąjį ginklą.

Be to, pusbroliams Bieliauskams bei T.Zagurskui pateikti kaltinimai, kad pagrobė didelės vertės svetimą turtą – daugiau nei 32 tūkst. eurų kainuojantį automobilį ir asmeninius dviejų nukentėjusiųjų Latvijos piliečių daiktus bei pinigus.

Prokuroras A.Urbelis anksčiau yra sakęs, kad kaltinamieji neneigia dalyvavę nusikaltime, tačiau jų parodymai apie atliktą vaidmenį kinta.

„Keičiasi parodymai ir jų kaita ėjo net ir ikiteisminio tyrimo metu ir dabar. Tai yra nuolat besisukantis mechanizmas, dėl kurio nuolat reikia aiškintis. Visų pozicijos yra tokios – kad iš dalies prisipažįsta dėl pareikštų kaltinimų. Kai paklausė, ar kaltas, atsakymo, kad „nekaltas“, – nebuvo. Buvo „dalinai kaltas“. Sudėtingi dalykai“, – žurnalistams teigė jis.

Themes
ICO