Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Indija po diplomatinio ginčo atnaujino vizų išdavimą Kanadoje 

Šis žingsnis gali sumažinti įtampą, atsiradusią dėl sikhų separatisto nužudymo Kanados teritorijoje.

Indijos ir Kanados santykiai pašlijo po to, kai praėjusį mėnesį ministras pirmininkas Justinas Trudeau (Džastinas Triudo) pareiškė, kad Indijos žvalgyba yra susijusi su Kanados pilietybę turinčio sikhų separatisto Hardeepo Singho Nijjaro (Hardypo Singho Nidžaro) nužudymu. Naujasis Delis jam metamus įtarimus vadina absurdiškais.

H. S. Nijjaro, agituodavusio už sikhų valstybės Chalistano įkūrimą, Indijos pareigūnai ieškojo dėl įtariamo terorizmo ir sąmokslo įvykdyti žmogžudystę.

Kanada paragino Indiją bendradarbiauti tiriant jo mirtį ir dėl šio įvykio išsiuntė Indijos diplomatą.

Naujasis Delis išreiškė pasipiktinimą ir, reaguodamas į tai, ėmėsi atsakomųjų priemonių, pavyzdžiui, sustabdė vizų išdavimą Kanadoje.

„Apsvarsčius saugumo situaciją ir atsižvelgus į kai kurias pastarojo meto Kanados priemones šioje srityje, buvo nuspręsta atnaujinti vizų išdavimą“, – sakoma Indijos vyriausiosios komisijos pareiškime.

Kilus aštriam ginčui Kanada pranešė, kad atšaukė 41 diplomatą iš Indijos.

Naujasis Delis planavo panaikinti diplomatinį imunitetą visiems Kanados diplomatams ir jų šeimų nariams, išskyrus 21 asmenį. Dėl to Otava atšaukė kitus diplomatus.

Indijos vyriausybė taip pat patarė savo piliečiams nekeliauti į kai kurias Kanados dalis, „atsižvelgiant į suaktyvėjusią antiindišką veiklą“.

1997-aisais į Kanadą emigravusį ir 2015-aisiais Kanados piliečiu tapusį H. S. Nijjarą birželį netoli Vankuverio esančios sikhų šventyklos automobilių stovėjimo aikštelėje nušovė du kaukėti užpuolikai.

Kanadoje gyvena apie 770 tūkst. sikhų, jie sudaro apie 2 proc. šalies gyventojų. Viena jų grupė ragina sukurti atskirą Chalistano valstybę.

Sikhų separatistinis judėjimas pačioje Indijoje yra iš esmės užgniaužtas. XX amžiaus 9-ajame dešimtmetyje indų saugumo pajėgos panaudojo mirtiną jėgą sikhų sukilimui numalšinti.

Praėjusį mėnesį šimtai sikhų protestuotojų susirinko prie Indijos diplomatinių atstovybių Kanadoje, degino vėliavas ir trypė Indijos ministro pirmininko Narendros Modi (Narendros Modžio) nuotraukas.