Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Ispanijos konservatorių lyderiui nepavyko tapti ministru pirmininku

Tai buvo antras ir paskutinis parlamento balsavimas dėl premjero mandato dešiniojo sparno Liaudies partijos (PP) lyderiui Alberto Nunezui Feijoo (Albertui Nunjesui Feicho). 

Už jį balsavo 172, prieš – 177 deputatai.

Liaudies partija turi 137 vietas Deputatų Kongrese – daugiausiai iš visų partijų. Tačiau net ir turint kraštutinių dešiniųjų partijos „Vox“ 33 įstatymų leidėjų ir dviejų nedidelių konservatyvių varžovių paramą A. N. Feijoo to vis tiek nepakako.

Balsavimo rezultatai sudaro sąlygas premjero pareigas einančiam Pedro Sanchezui (Pedrui Sančesui), kurio socialistai rinkimuose užėmė antrą vietą, vėl siekti mandato formuoti vyriausybę per analogišką parlamento balsavimą.

Pastaruosius penkerius metus P. Sanchezas buvo Ispanijos ministras pirmininkas ir vykdė ryžtingą politiką tokiose srityse kaip moterų teisės ir klimato kaita. Liepą jis paskelbė pirmalaikius rinkimus po to, kai jo partija prastai pasirodė vietos ir regioniniuose rinkimuose.

Kad užsitikrintų dar vieną kadenciją, 51-erių metų P. Sanchezas turi įtikinti kairiųjų, regioninių ir separatistinių partijų įstatymų leidėjus jį paremti. Derybos dėl šios galimybės vyksta jau kelias savaites.

Jei iki lapkričio 27 dienos nebus sudaryta vyriausybė, sausio 14-ąją turi būti surengti nauji nacionaliniai rinkimai.