Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

JAV federalinė valdžia ir 17 valstijų padavė „Amazon“ į teismą

JAV Federalinė prekybos komisija (FTC) bei 17–os valstijų generaliniai prokurorai antradienį pateikė ilgai lauktą ieškinį prieš technologijų milžinę „Amazon“. Ši kaltinama išnaudojusi savo, kaip e. prekybos monopolininkės, padėtį pirkėjų, pardavėjų bei potencialių konkurentų nenaudai.

Ieškinyje, kuris pateiktas federaliniame Sietlo teisme, FTC išdėstė „Amazon“ antikonkurencinių praktikų strategiją. Komisijos teigimu, kompanija naudojo taktiką, kurios esmė – nubausti prekybininkus bei atgrasyti potencialius prekiautojus nuo platformos naudojimo, jei šie siūlo arba potencialiai galėtų pasiūlyti konkurencingesnes kainas nei pati „Amazon“, rašo CNBC.

Anot FTC, „Amazon“ faktiškai reikalauja, kad pardavėjai naudotų jos užsakymų įvykdymo paslaugas tam, jog prie jų pardavinėjamų produktų atsirastų „Prime“ ženklelis, kuris žymi produkto kokybę ir pardavėjo patikimumą.

Komisija teigia, kad „Amazon“ verčia pardavėjus naudotis jos teikiamomis brangiomis siuntų pristatymo bei reklamos paslaugomis. Tą turi daryti pardavėjai, iš esmės neturintys kito pasirinkimo, kurių verslas yra stipriai priklausomas nuo prekiavimo „Amazon“ platformoje.

„Rezultatas yra toks, kad „Amazon“ yra monopolininkas ir savo monopolį jis išnaudoja taip, kad pirkėjai ir pardavėjai už blogesnę paslaugą turi mokėti daugiau, – sakė Lina Khan, FTC vadovė. – Konkurencingame pasaulyje, kainas keliantis ir paslaugos kokybę bloginantis monopolis atvertų galimybes konkurentams augti ir konkuruoti, bet „Amazon“ neteisėta strategija tokią galimybę eliminuoja.“

„Amazon“ atstovai neigia FTC ginče išdėstytus argumentus. Davidas Zapolsky, „Amazon“ teisės vadovas, bendrovės tinklaraštyje gynė reklamos ir siuntų pristatymo paslaugas, teigdamas, kad jos pardavėjams yra pasirinktinės, o siuntų pristatymas siūlomas už konkurencingą kainą.

„Amazon“ prieš porą metų siekė, kad FTC vadovė L. Khan nuo tyrimo bendrovės atžvilgiu nusišalintų ir kaltino ją šališkumu.

Ji išgarsėjo 2017 m., Jeilio universiteto teisės žurnale parašiusi straipsnį apie „Amazon antimonopolinį paradoksą“. L. Khan jame teigė, kad antimonopolinės sistemos yra negebančios užfiksuoti tikrojo „Amazon“ dominavimo masto bei šios kompanijos daromos žalos konkurencijai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.