Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Jerevanas: daugiau nei 70% Kalnų Karabacho gyventojų pabėgo į Armėniją

Jau daugiau kaip 70 proc. Kalnų Karabacho gyventojų pabėgo į Armėniją, penktadienį pranešė pareigūnai.

Anot Armėnijos pareigūnų, nuo sekmadienio iki penktadienio ryto iš Kalnų Karabacho išvyko 84.770 etninių armėnų. Prieš prasidedant masiniam išvykimui šiame regione gyveno apie 120.000 gyventojų. 

Masinis bėgimas prasidėjo po to, kai Azerbaidžanas praėjusią savaitę surengė žaibišką puolimą, siekdamas susigrąžinti visišką separatistinio regiono kontrolę ir reikalaudamas, kad armėnų separatistai Kalnų Karabache nusiginkluotų, o jų vyriausybė išsiskirstytų.

Separatistų vyriausybė ketvirtadienį paskelbė, kad po tris dešimtmečius trukusio nepriklausomybės siekio ji nutraukia savo veiklą ir kad iki metų pabaigos šios nepripažintos respublikos nebeliks.

Separatistinio regiono vadovo Samvelo Šachramaniano pasirašytame dekrete minimas rugsėjo 20 dienos susitarimas dėl karinių veiksmų nutraukimo, pagal kurį Azerbaidžanas turi leisti Kalnų Karabacho gyventojams laisvai, savanoriškai ir netrukdomai persikelti į Armėniją.

Nors Azerbaidžanas įsipareigojo gerbti regiono etninių armėnų teises, dauguma jų dabar traukiasi, nes netiki, kad Azerbaidžano valdžia su jais elgsis sąžiningai ir humaniškai, užtikrins jų kalbą, religiją ir kultūrą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“