Lithuania

Jungtinės Karalystės parlamente birželio 12-ąją vyks svarbus balsavimas dėl „Brexit“

Bendruomenių Rūmai birželio 12-ąją spręs, ar pritarti penkiolikai istorinio įstatymo dėl „Brexit“ pataisų, priimtų Lordų Rūmų. Prognozuojama, kad tas plenarinis posėdis bus kupinas politinės dramos, o balsavimas užsitęs iki vėlyvo vakaro.

Tarp naujovių, kurias vyriausybė mėgins užblokuoti, yra pataisa, suteikianti parlamentui teisę spręsti, kas atsitiks, jei Didžiajai Britanijai nepavyktų susitarti dėl pasitraukimo iš ES nuostatų.

Kitos įstatymo dėl išstojimo iš ES pataisos užtikrintų, kad JK ekonomika ir toliau liktų glaudžiai susieta su Bendrija, nors premjerė Theresa May siekia pasitraukti tiek iš ES bendrosios rinkos, tiek iš jos muitų sąjungos.

Th.May vadovaujamos Konservatorių partijos drausmės prižiūrėtojas Julianas Smithas savo pranešime parlamentarams nustatė balsavimo datą ir įspėjo galimus „sukilėlius“.

Jis sakė norintis drauge su parlamentarais priimti įstatymą, „kuris atspindėtų tiek referendumo (dėl išstojimo iš ES) rezultatą, tiek Konservatorių partijos manifestą, kurio visi laikėmės praėjusiais metais“.

Th.May sulaukė kaltinimų atidėliojant debatus dėl Lordų Rūmų priimtų pataisų, būgštaujant, kad keletas jos pozicijai nepritariančių konservatorių ir opozicijos parlamentarai gali įveikti jos partijos nedidelę daugumą Bendruomenių Rūmuose.

Pirmadienį ji buvo kritikuojama, kad įtraukė balsavimą dėl keliolikos pataisų, kurias Lordų Rūmai svarstė ištisas savaites, į vienos dienos posėdį žemuosiuose rūmuose.

„Ši vyriausybė išties šaiposi ir elgiasi su britais nepagarbiai“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė žaliųjų parlamentarė Caroline Lucas.

„Laukiame ištisas savaites, o tada visas įstatymas prastumiamas per vieną sesiją. Ir jie dar vadina save demokratais“, – pridūrė ji.

Pagrindinė opozicinė Leiboristų partija nurodė, kad balsuos už 14 iš 15-os Lordų Rūmų priimtų įstatymo dėl išstojimo iš ES pataisų. Šis teisės aktas nustato teisines „Brexit“ gaires.

Leiboristai žada nepritarti tik pataisai, reikalaujančiai, kad Britanija liktų Europos ekonominės erdvės, kuri užtikrintų prieigą prie bendrosios rinkos, nare.

Tačiau tokiu atveju Londonui tektų toliau paklusti ES taisyklėms, nors jis nebeturėtų jokios įtakos jų formavimui, ir jam tektų toliau mokėti pinigus Briuseliui.

Vis dėlto šiai pozicijai gali pasipriešinti patys leiboristų parlamentarai, būgštaujantys dėl ryšių su Bendrija nutraukimo įtakos Britanijos ekonomikai ir darbo rinkai.

Football news:

Inter will extend their contracts with Handanovic and D'ambrosio until 2022
Pep Guardiola: I would have stayed at Manchester City and in League 2
Manchester United is ready to sell Alexis, Lingard, Smalling, Dalot, Jones and Rojo
Frank Lampard: I expect more from Chelsea, but now the result is most important
Atalanta does not lose 15 matches in a row – 13 wins and 2 draws
Lorient threw one newcomer off a plane and sent another under the water-all for the sake of presentations on social networks
Pasalic scored a hat-trick in the match against Brescia. Atalanta smashes the opponent 6:1