Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Klaipėdoje streikuoja 45 proc. pedagogų

Antroji profsąjunga - Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga, kuriai vadovauja Egidijus Milešinas, taip pat pateikusi reikalavimus dėl atlyginimų didinimo, mokinių skaičiaus klasėse mažinimo ir neatmetanti galimybės streikuoti, nusprendė tęsti derybas su ministerija ir šiuo metu nestreikuoti.

Kol kas Klaipėdoje streikuoja 33 švietimo įstaigos, o vėliau prisijungs ir daugiau, šiuo metu tvarkomi kelių įstaigų dokumentai.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, kuri paskelbė streiką, Klaipėdos miesto susivienijimo pirmininkė Laima Juknienė sakė, kad reikalavimai kol kas nekeičiami. „Juos būtų galima švelninti, jeigu būtų buvę kas nors pasiūlyta.

Tada galima ir nusileisti, o kadangi to nėra, - mes streikuojame. Gera žinia ta, kad pagaliau ministerija pripažino, jog mokytojų vidutinis darbo užmokestis nėra toks, koks buvo pateiktas - 1 400 eurų į rankas, kad įsivėlė klaida“, - sakė ji.

Pasak L. Juknienės, praėjusį pirmadienį vyko uostamiesčio švietimo darbuotojų forumas su švietimo, mokslo ir sporto ministru Gintautu Jakštu ir viceministrais, bet nieko naujo jame nebuvo pasiūlyta, tik kitų metų pradžioje padidinti atlyginimus 10 proc. ir nuo kito rugsėjo - dar 10 proc.

„Nieko naujo nesiūloma, nes šitie pinigai jau buvo įtraukti į valstybės biudžetą. Mūsų siekio, kad atlyginimai sudarytų 130 proc. šalies vidutinio uždarbio, tie procentai tikrai netenkina“, - aiškino profsąjungos atstovė.

Mokinių klasėse skaičiaus mažinimas

Ministerija sutinka, kad mokinių skaičių palaipsniui būtų galima mažinti vyresnėse klasėse iki 26 mokinių, jaunesnėse - iki 22, bet tik tuo atveju, jeigu savivaldybės turi galimybių.

„Klaipėda ta linkme jau buvo pradėjusi eiti 2020-aisiais, o kitais metais turėjo sustoti, nes nebuvo pastatyta nauja mokykla. Galbūt ateinančiais metais savivaldybės lygmeniu galėtų kažkas keistis“, - mano L. Juknienė.

Pasak jos, labai pasipiktino ikimokyklinių įstaigų profsąjungos nariai, kad nieko nekalbama apie vaikų skaičiaus mažinimą ikimokyklinėse grupėse.

Pasak L. Juknienės, yra darželių, kuriuose streikuoja visi pedagogai, tad ugdymo procesas negali vykti. Tai - „Želmenėlis“, „Inkarėlis“, „Nykštukė“, labai daug streikuojančiųjų „Klevelyje“, „Purienoje“. Negalės dirbti apie 70 grupių.

Paskirti kitą mokytoją ar auklėtoją darželyje į to, kuris streikuoja, vietą draudžiama, nes taip būtų trukdoma streikui. To daryti neleidžia teisės aktai.

Pėsčiomis į Vilnių

Iš Klaipėdos Atgimimo aikštės 8 val. iki Vinco Kudirkos aikštės Vilniuje, kurioje jau šiandien vyksta mitingai, renginiai, tikėtina, dygsta palapinių miestelis, šiandien iškeliauja ir Klaipėdos pedagogai.

Pasak Klaipėdos Vydūno gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Lilijos Bručkienės, kiek iki Vilniaus nueis pedagogų, ji negali pasakyti, bet ji pati pasiryžusi tai padaryti, nors turi vilties, kad gal pavyks ministerijai ir profsąjungoms susitarti ir jai nereikės kulniuoti iki sostinės.

„Pasiryžusiųjų eiti iki Vilniaus tarp Klaipėdos pedagogų yra, bet ar atlaikys vyresniųjų, neturinčių tokios fizinės formos, kuri leistų taip toli eiti pėsčiomis ir miegoti ant grindų, organizmai - klausimas. Jaunesni negali ilgam palikti mažų vaikų. Galima laisvai rinktis, kas eis iki Gargždų, kas ilgesnį, kas trumpesnį etapą, kas liks miegoti, kas ne“, - „Vakarų ekspresui“ sakė L. Bručkienė.

Paklausta, ar streikas tęsis iki tol, kol bus įvykdyti reikalavimai, L. Juknienė atsakė: „Streiko metu bus sprendžiama, kaip iš jo išeiti, koks bus jo užbaigimas. Dabar nustatyto termino tikrai dar nėra.“

Pasak jos, 2008 m. streikuota 4 savaites, 2013 m. - 3-4, 2016 m. - 3-4, 2018 m. - 6, o kai kurios įstaigos streikavo 7 savaites. Kai kuriose įstaigose tiek laiko nevyko pamokos.