Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Jūrinės šviesos“ atvyksta į Vilnių

Spektaklio dramaturgė Kristina Steiblytė, kompozitorius Martynas Bialobžeskis, scenografė – kostiumų dailininkė Guoda Jaruševičiūtė bei Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai – Laima Akstinaitė, Justina Burakaitė, Paulius Pinigis, Simas Lunevičius, Rugilė Latvėnaitė, Donatas Želvys.

„Jūrinės šviesos“ – tai dokumentinis spektaklis apie Klaipėdą. Spektaklio kūrimo metu aktoriai kalbino klaipėdiečius ir kalbėjosi apie miestą, jų santykį su Klaipėda, jūra ir t. t.

„Proceso metu mokėmės, kaip daryti interviu ir stebėjimus, suprasti bei interpretuoti tai, ką matome ir girdime. Kalbant su vienu žmogumi, būdavome nukreipiami pas kitą pašnekovą. Pakalbinome itin platų ratą žmonių, tačiau tai nėra mokslinis tyrimas, o meninė interpretacija, kuri remiasi žmonių pasakojimais“, – apie kūrybinį procesą pasakoja režisierius J. Tertelis.

Šio spektaklio centre – miestas prie jūros ir jame gyvenantis žmogus. Šeši aktoriai nagrinėja skirtingas temas keliaudami per asmenines žmonių istorijas ir išgyvenimus apie miestą, šeimą, savęs realizavimą bei viltį. Uostamiestyje gyvena tie, kurie liko krante ir čia sugrįžta tie, kurie būna jūroje. Šis spektaklis ir apie miestą prie upės, kuri jį dalina pusiau – į naują ir seną. Taip pat apie miestą be istorinės atminties, bet su viena turtingiausių miestietiško gyvenimo istorijų Lietuvoje.

Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Jūrinės šviesos“ bus rodomas spalio 28 d., 19 val., Menų spaustuvėje, Vilniuje. Daugiau informacijos: www.kjt.lt.